США можуть вийти з ВООЗ: Трамп поставив жорсткий ультиматум і висунув вимоги

Трамп дав Всесвітній організації здоров'я 30 днів на виправлення помилок, пов'язаних з пандемією коронавірусної інфекції СOVID-19.
Дональд Трамп
Трамп пригрозив ВООЗ позбавленням фінансування / Reuters

Американський президент Дональд Трамп пригрозив Всесвітній організації здоров'я припиненням фінансування і виходом з організації в тому випадку, якщо ВООЗ протягом 30 днів не виправить помилки, які призвели до масштабної епідемії коронавірусу. Про це йдеться в листі Трампа главі організації Тедросу Аданому Гебреісусу.

У листі президент США звинуватив ВООЗ в тому, що організація у грудні 2019 року і січні 2020 року не звертала уваги на спалах коронавірусної інфекції в Ухані, а вже 3 березня, посилаючись на дані з Китаю, недооцінила ризик захворювання на СOVID-19, поставивши під сумнів ефективність поширення китайської інфекції.

Таким чином, як вважає Трамп, Всесвітня організація здоров'я діяла в інтересах Китаю і під тиском Пекіна зробила ряд помилок, вчасно не оголосивши світу про надзвичайну ситуацію. Результатом таких дій стала пандемія СOVID-19.

Наостанок американський глава держави додав, що якщо ВООЗ в найближчий місяць не продемонструє свою незалежність від Пекіна і не покаже значні покращення в роботі організації, Вашингтон не тільки відмовиться від фінансування ВООЗ, але й буде обговорювати питання щодо виходу з організації.

"Я не можу дозволити, щоб грошима американських платників податків продовжувала фінансуватися організація, яка в нинішньому стані так очевидно не слугує інтересам Америки", - резюмував Трамп.

Нагадаємо, у Вашингтоні вважають Китай відповідальним за поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 по всьому світу. Внаслідок цього США готові ввести санкції проти Китаю, щоб притягнути державу до відповідальності.

Також Дональд Трамп заявив, що США готові розглянути можливість припинення всіх відносин з Китаєм.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти