Дипскандал з Сербією: у МЗС викликали посла через "російський Крим" на ярмарку в Белграді

Посол Сербії в Україні "визнав прикрий факт".

Крим
У МЗС викликали посла через "російський Крим" на ярмарку в Белграді / Reuters

У Міністерство закордонних справ України був запрошений посол Сербії Ацу Йованович через спроби легалізації окупованого Криму на туристичному ярмарку в Белграді.

Як йдеться в повідомленні МЗС України, послу висловили глибоку стурбованість у зв'язку з фактом розміщення на російському стенді в рамках Міжнародної туристичної ярмарки в місті Белград назви та символіки так званої "Республіки Крим".

"Увага посла Сербії була привернута до неприпустимості спроб легалізації Російською Федерацією на міжнародній арені окупації Автономної Республіки Крим, а також передано вимогу, щоб подібні факти не повторювалися в майбутньому", - йдеться в повідомленні.

В той же час в українському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що посол Сербії "визнав зазначений прикрий факт, а також підтвердив незмінність підтримки територіальної цілісності та державного суверенітету з боку Сербії".

Як додали у посольстві України в Сербії, російська окупація приносить "насильство і звірства кожен день". У повідомленні посольства нагадується, що тільки в 2019 році окупаційна влада заарештувала не менше 35 громадян України, кримських татар, а близько 100 громадян все ще перебувають у в'язниці за політичними мотивами.

Нагадаємо, раніше американська компанія Apple у своїх сервісах стала вказувати анексований Крим як регіон Росії.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти