Катастрофа Боїнга МАУ: глави МЗС п'яти країн висунули вимогу Тегерану

Іран повинен встановити причини і відповідальних за збитий літак.
самолет МАУ
Місце аварії Боїнга МАУ в Ірані / twitter.com / SZimpas

Глави МЗС країн-учасниць Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи українського літака рейсу PS75 (Україна, Канада, Швеція, Великобританія, Афганістан) зажадали від Ірану притягнути до відповідальності винних у збитті українського Боїнга.

"Сьогодні міністри країн Міжнародної групи координації планують вручити міністру закордонних справ Ірану Мохаммаду Зарифу лист, в якому повторно підкреслюють необхідність забезпечення завершення розслідування, притягнення винних до відповідальності, прозорості та забезпечення правосуддя для сімей і близьких жертв трагедії", - йдеться в повідомленні МЗС України.

Під час розмови з Зарифом міністри країн Координаційної групи наполягали на тому, щоб Іран продовжував вживати всі необхідні активні кроки для вирішення багатьох важливих питань по встановленню причин і відповідальності за збитий літак, підкреслюється в повідомленні.

"Міністри країн Міжнародної групи координації закликали до прозорого і ретельного розслідування відповідно до стандартів і процедур Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO)", - розповіли в МЗС України.

Також міністри вимагають від Ірану своєчасну і справедливу компенсацію, на рівні з попередніми подібними трагічними випадками.

Крім того, міністри закликали Іран завершити ретельне і прозоре кримінальне розслідування збиття літака рейсу PS752.

Як заявив глава МЗС Канади Франсуа Шампань, Іран вже довів неспроможність провести аналіз "чорних скриньок" літака МАУ.

"Протягом 30 днів Іран показав, що не має технічної, іншої можливості прочитати "чорні скриньки", тому він повинен передати їх стороні, яка має таку можливість. Ми знаємо, що французька влада запропонувала Ірану таку можливість", - додав він, відповідаючи на питання журналістів на полях Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти