Удар Росії і розкол США з ЄС: експерт пояснив, чому Вашингтона не буде у діалозі щодо Донбасу

Для Німеччини і Франції війна на Донбасі – це ситуація, де вони повинні продемонструвати свою силу у Європі, сказав Олег Саакян.

Україна США
США навряд чи найближчим часом підключаться до перемовин щодо Донбасу - Саакян / УНІАН

Незабаром США навряд чи приєднаються до перемовин щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі на базі нормандського формату. Такий крок наразі не відповідає інтересам Вашингтона. Подібні заяви Росії з цього питання є спробою Москви внести розкол між Штатами і Європою, оскільки ситуація зашкодить позиції "миротворців" Німеччини і Франції. Про це заявив політолог Олег Саакян.

У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що Києву не потрібно найближчим часом розраховувати на підключення США до перемовин щодо Донбасу в рамках нормандського формату. У цьому не зацікавлені і у Вашингтоні - американці на даний момент не готові покладати на себе додаткові зобов'язання.

читайте такожПотужна допомога Україні від США: у Держдепі оголосили про готовність до участі у перемовинах щодо ДонбасуЗа його словами, Росія робить заяви про можливу участь США в дискусії щодо Донбасу для того, щоб внести розкол у західний світ. У цій ситуації мова йде про "вбивання клину" між Штатами і Францією. Для Німеччини та французької держави ситуація з війною Росії та України є можливістю показати свої миротворчі можливості у Європі. І якщо до діалогу підключиться Вашингтон, то вони стануть молодшими партнерами в дискусії, яка перейде на рівень американо-російських перемовин.

"Російська Федерація наразі робить ці маневри, зокрема щодо залучення США, як елемент вбивання клину між США і європейськими країнами, у даному випадку між США і Францією. Зрозуміло, що для Франції, Німеччини російсько-українська війна – це кейс, у якому вони повинні продемонструвати свою дієздатність в європейському просторі. У разі, якщо залучати Сполучені Штати, це вже розмиває їх акції як миротворців, і вони стають молодшими партнерами в цій дискусії, і питання часу, коли вона підніметься на рівень "Москва – Вашингтон", чого і хоче Росія. Для Росії стратегічно вигідно грати на цих розколах", - підкреслив Олег Саакян.

США у перемовинах щодо Донбасу

Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що Київ не відмовляється від Мінських угод, однак вважає цей формат недієздатним. Тому він має намір шукати альтернативні майданчики для врегулювання конфлікту на Донбасі на перемовинах з Путіним і Байденом.

Реклама

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков стверджував, що Москва погодиться з участю Вашингтона у перемовинах щодо Донбасу у тому випадку, якщо подібна дискусія відбудеться в інтересах Москви.

Колишній посол США в Україні Джон Гербст вважає, що Росія знайде можливість вивести свої війська з Донбасу. Однак це трапиться тільки тоді, коли у Москві усвідомлять нездатність здобути перемогу в російсько-українському конфлікті. Наразі перемовини в мінському процесі не є ефективними.

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков припустив, що США можуть взяти участь у перемовинах щодо Донбасу не тільки на базі нормандського формату, але і в рамках консультацій у форматі Будапештського меморандуму.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Удар Росії і розкол США з ЄС: експерт пояснив, чому Вашингтона не буде у діалозі щодо Донбасу». Інші новини політики читайте в розділі «Політика». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 19 жовтня: що не можна робити в Фомін день і як не потрапити в бідуПрикмети на 19 жовтня: що не можна робити в Фомін день і як не потрапити в біду Наступниця Кабаєвої: в Японії вирахували нову коханку ПутінаНаступниця Кабаєвої: в Японії вирахували нову коханку Путіна Трагедія України: чому немає сенсу говорити про військовий шлях повернення Криму і ДонбасуТрагедія України: чому немає сенсу говорити про військовий шлях повернення Криму і Донбасу У Росії здали нерви: як Москва вручила Україні серйозні козиріУ Росії здали нерви: як Москва вручила Україні серйозні козирі Прикмети на 16 жовтня: що не можна робити в день Дениса і як не потрапити в бідуПрикмети на 16 жовтня: що не можна робити в день Дениса і як не потрапити в біду

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти