StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Що буде, якщо Місяць віддалиться від Землі: чи чекати планетарної катастрофи

1 листопада 2023, 15:50оновлено 2 листопада, 10:53
З давніх-давен і письменники, і кінофантасти лякають людства космічними бідами. Главред вирішив розібратися - що буде, якщо Місяць віддаляється від Землі?
Місяць, Земля
Місяць, кажуть вчені, віддаляється від Землі на 3.8 сантиметри на рік / колаж Главред, ua.depositphotos.com

Як кажуть експерти - це не фантазія якогось божевільного вченого ‒ наукові дослідження показують, що Місяць дійсно поступово віддаляється від Землі.

Місяць віддаляється від Землі

Цей процес називається "місячна рецесія". Вона рухається від Землі приблизно на 3.8 сантиметри на рік через вплив різних факторів, включаючи приливні сили.

Рецесія відбувається через вплив приливних сил. Гравітаційний вплив Місяця викликає припливи на Землі. У відповідь на припливи Земля створює момент сили, який уповільнює обертання Землі і фактично переносить момент імпульсу на місяць, збільшуючи його орбіту.

Якщо вас цікавить космічна тема, то рекомендуємо прочитати наш матеріал: "Що знаходиться за краєм Всесвіту: таємниці космосу, які приголомшать будь-кого".

Цей процес досить повільний і не має безпосереднього впливу на наше повсякденне життя, але він цікавий з точки зору довгострокової еволюції Сонячної системи.

Коли Місяць покине орбіту Землі

Наукові розрахунки показують, що Місяць буде продовжувати віддалятися від Землі протягом багатьох мільярдів років через процес місячної рецесії, але він не покине орбіту Землі. Замість цього, орбіта Місяця буде поступово розширюватися.

Прогнози говорять про те, що через мільярди років Місяць стане набагато далі від Землі, ніж зараз, і її вплив на припливи буде набагато слабкіше. Однак, ймовірність того, що Місяць повністю покине орбіту Землі, вкрай мала через врівноваженість гравітаційних сил між цими двома об'єктами.

У довгостроковій перспективі майбутнє Місяця і Землі залежить від багатьох факторів, включаючи взаємодію з іншими об'єктами Сонячної системи та зміни, які можуть відбутися з часом. Однак, в найближчі мільйони і мільярди років Місяць, швидше за все, залишиться в орбіті навколо Землі, хоча і на більшій відстані, ніж зараз.

Місяць, Земля

Що буде, якщо Місяць віддалиться від Землі

Якщо місяць буде поступово віддалятися від Землі, що вже відбувається через процес місячної рецесії, це може вплинути на різні аспекти, але не відразу і не в найближчому майбутньому. Ось кілька можливих результатів:

Зміни в приливних силах. Видалення місяця може зменшити його вплив на припливи на Землі. Це може призвести до змін в океанічних припливах і припливних потоках. Однак, ця зміна буде відбуватися на дуже тривалих часових масштабах.

Зміна тривалості дня. Збільшення відстані між Землею і Місяцем тягне за собою збільшення тривалості дня на Землі. На поточний момент день збільшується через уповільнення обертання Землі під впливом Місяця. Тому подальше видалення місяця може ще більше уповільнити обертання Землі.

Зміни в стабільності осі Землі. Місяць відіграє важливу роль у стабілізації осі обертання Землі. Видалення місяця може призвести до змін кута нахилу земної осі, що може вплинути на кліматичні умови.

Вплив на життя. Тут річ у тім, що такі зміни відбуваються на настільки довгі часові масштаби (мільйони років), що вони не матимуть безпосереднього впливу на людство в найближчому майбутньому. Однак, в довгостроковій перспективі, можливі зміни клімату, океанографічні ефекти та інші наслідки, хоча точні наслідки не можуть бути передбачені з повною впевненістю.

Інші цікаві матеріали:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти