Експерти прогнозують різку зміну умов для українського експорту вже наступного року

Рекордні врожаї будуть в Україні та в Росії – і це призведе до того, що багато продукції потрапить на ринок і ціни опустяться.

збирання врожаю
Експерти прогнозують різку зміну умов для українського експорту вже наступного року / УНІАН

Умови для українського експорту цього року склалися сприятливі. Але вже наступного року ситуація може різко змінитися.

У сюжеті "5 каналу" зазначається, що за 6 місяців 2021 року експорт товарів з України зріс на третину проти аналогічного періоду минулого року – йдеться про суму майже у 30 млрд доларів. Водночас половину українського експорту складає продовольча та металургійна сировина.

"На сьогодні є приваблива кон'юнктура на наш експорт сировинний... але надалі природне коливання ціну опустить, і не треба розраховувати, що весь наступний рік буде сприятлива кон'юнктура на наш сировинний експорт", – розповів голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Зокрема, експерти навели як приклад найбільшу експортну позицію України - зернові та олійні культури, попит на які підтримують урядові імпортери з різних країн. Тендери на новий урожай пшениці вже оголосили Філіппіни, Японія, Алжир і Корея. Однак, покупці стримані - вичікують дешевших цін. Ринок вже відчуває розворот цінового тренду.

"Якщо ми говоримо про сільськогосподарську продукцію, тут дуже багато залежить від рівня врожаю. Наприклад, зараз посуха у Бразилії - це впливає. Але рекордні врожаї будуть в Україні та в Росії – і це призведе до того, що багато продукції потрапить на ринок і ціни опустяться", – підкреслив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Нагадаємо, Україна прискорює темпи експорту зерна на тлі прогнозу рекордного врожаю.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Експерти прогнозують різку зміну умов для українського експорту вже наступного року». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Проблеми, як з рогу достатку: для кого зі знаків рік Тигра стане важкимПроблеми, як з рогу достатку: для кого зі знаків рік Тигра стане важким Злетіли ціни на горілку, пиво і вино: нова вартість пляшки алкоголюЗлетіли ціни на горілку, пиво і вино: нова вартість пляшки алкоголю Коли Водохреща 2022: дата, заборони і традиції дняКоли Водохреща 2022: дата, заборони і традиції дня Лариса Доліна в циганському вбранні з відкритим животом здивувала маловідомим фактом про себеЛариса Доліна в циганському вбранні з відкритим животом здивувала маловідомим фактом про себе Це фіаско, Росія!Це фіаско, Росія!
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти