Експерт розповів, від якої "погоні" тікає здатне добудувати Північний потік-2 судно

На думку фахівця, у Газпрому і екіпажу судна Академік Черський вибір варіантів дій зараз дуже невеликий.

Академік Черський
Судно-трубоукладчик Академік Черський / Reuters

Ігор Юшков, провідний експерт Фонду національної енергетичної безпеки, оцінив ситуацію з постійною зміною портів призначення здатного добудувати Північний потік-2 трубоукладочного судна Академік Черський.

"Чому Академік Черський не вказує, що він йде в Балтійське море до місця добудови Північного потоку-2? Для того, щоб не було формальних підстав у американських регуляторів заздалегідь підвести судно під санкції, тому що тоді йому буде важко проходити протоки", - пояснив він у коментарі порталу Аргументи тижня.

За словами Юшкова, початковий напрямок судна - як раз акваторія Балтійського моря. Волею обставин, що склалися, Академік Черський - єдиний корабль у РФ, за допомогою якого можна добудувати трубопровід (завдяки наявності системи динамічної стабілізації).

"Корабель йде на північ, йому треба пройти до Швеції, згорнути через протоки в Балтійське море. Не здивуюся, якщо через тиждень він вкаже порт Санкт-Петербургу або Калінінграду. [...] Паливо зараз дешеве, і прохід навколо Африки судну дешевший, аніж через шлях через Суецький канал", - зазначив експерт.

Нагадаємо, раніше з розпорядження російського Кабміну стало відомо, що корабель Flintstone під нідерландським прапором спрямують на проведення підводно-технічних робіт, необхідних для добудови газопроводу Північний потік-2.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти