"Неоімперська політика": Польща зробила рішучий випад у бік Росії

У Варшаві стурбовані діями Москви, яка нарощує військову міць.

Дуда
Дуда озвучив головну загрозу для Польщі / Reuters

Варшава назвала найсерйознішою загрозою своєї безпеки "неоімперську політику" чинної російської влади.

Як йдеться у новій стратегії національної безпеки Польщі, яка скріплена підписом президента Анджея Дуди, попередня стратегія діяла з 2014 року, коли в країні "була абсолютно інша реальність". Документ оприлюднений на сайті польського лідера.

"Сьогодні у нас тут східний фланг НАТО, і це очевидний елемент безпеки як для нас - держав Балтії, так і для країн Альянсу на півдні Європи", - підкреслив Дуда.

За словами польського лідера, армія держави за п'ять років збільшилася на 30 тисяч солдатів. Він додав, що за час, що минув, був побудований термінал з розрідження газу, який в даний час розширюється, і розпочато будівництво газопроводу Baltic Pipe з Данії в Польщу. За його словами, це дозволить уникнути енергетичної залежності від Росії. При цьому Дуда не приховав обурення, що Польща купує російський газ за більш високою ціною, ніж Німеччина.

читайте такожБалтійська труба від Польщі: чи буде вона корисна УкраїніДуда в документі відкрито заявив, що Москва активно розвиває свої наступальні військові можливості, в тому числі на західному напрямку, розширює так звану концепцію стримування противника в Балтійському регіоні, зокрема в Калінінградській області. Він нагадав про регулярні військові навчання РФ, сценарії яких побудовані на конфліктах з країнами-членами НАТО, швидке розгортання значного військового контингенту і навіть використання ядерної зброї.

"Агресія щодо Грузії, анексія Криму і дії на сході України порушують основні принципи міжнародного права і підривають основи європейської системи безпеки", - зазначається в стратегії.

Дуда підкреслив, що Варшава буде прагнути до трансатлантичного та європейського співробітництва в різних сферах, оскільки це є "головним фактором, що визначає безпеку Польщі".

Як раніше повідомлялося, Швеція схвалила прокладку газопроводу Baltic Pipe по своїй території в Балтійському морі, який реалізовує польська компанія Gaz-System.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда повідомив про початок будівництва газопроводу Baltic Pipe, який повинен зв'язати родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію і через який Польща може стати одним з гарантів енергетичної безпеки України.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти