В Україні валюту продаватимуть за новими правилами: експерт спрогнозував, чи обвалиться гривня

З 20 липня бізнес може купувати безготівкову валюту на суму до 100 тисяч євро. Щоби придбати цю суму, підстав і підтверджуючих документів не потрібно.

Долари, євро
Фізособи-підприємці та юридичні особи можуть купувати безготівкову валюту у великих обсягах / УНІАН

Національний банк України змінив правила купівлі валюти для фізосіб-підприємців та юридичних осіб. Нововведення може збільшити попит на американську валюту і вплинути на курс долара.

Якщо раніше фізособи-підприємці та юридичні особи могли могли купувати долари лише під конкретну мету, то тепер досить відкрити валютний рахунок і відправити заявку. Заступник голови НБУ Юрій Гелетей вважає, що нововведення вплине на валютний ринок навіть більше, ніж попередні ослаблення правил, передає UBR.

Теоретично спрощення доступу бізнесу до валютного міжбанку могло б чинити додатковий тиск на курс гривні – за рахунок підвищеного попиту на викуп ресурсу. Однак, згідно з оцінкою НБУ, рішення в цілому не вплине на функціонування валютного ринку, але "розширить можливості бізнесу з управління ризиками і ліквідністю", пише видання.

Фінансовий аналітик Василь Невмержицький вважає, що підвищитися попит на викуп валюти може у разі збігу декількох факторів. Серед них - необхідність для підприємців оплачувати форвардні контракти.

"Підприємець також може спробувати закрити валютний ризик - купити валюту сьогодні, щоби заплатити в майбутньому за контракт і таким чином піти від валютного курсоутворення. Крім того, покупка валюти може бути здійснена з метою фіксації в ній ціни контракту. Наприклад, до імпортера сьогодні приїхали банани, він віддав їх на торговельну сесію. Якщо у нього є вільна гривня, він може зафіксувати вартість бананів в доларі та, знову ж таки, за цей долар оплатити імпортний контракт", – навів приклад фінаналітик.

За словами Невмержицького, у разі, коли такі дії будуть масовими, вони можуть викликати "певні девальваційні процеси".

Валютна лібералізація в Україні

  • На сьогоднішній день в Україні діє ціла низка обмежень на валютні операції, але з кожним роком Нацбанк скасовує їх у міру поліпшення макроекономічної ситуації в країні.
  • Зміну режиму фінансового регулювання в бік більш ліберального було закладено законом Про валюту і валютні цінності, ухвалений ще в 2018 році.
  • Нацбанк встиг зняти вже близько 40 обмежень на валютному ринку, багато з яких – вже в рік їхнього затвердження.
  • Так, для фізичних осіб денний ліміт у 150 тис. грн. на купівлю валюти через касу банку та у фінустановах діяв до листопада 2019-го. Також до цього моменту фізособам було заборонено купувати безготівкову валюту без підстав і підтверджуючих документів.
  • З 20 липня відповідний дозвіл отримав і бізнес. НБУ встановив денний ліміт на покупку безготівкової валюти в 100 тисяч євро. Щоби придбати цю суму, підстав і підтверджуючих документів не потрібно.
viber
Зараз ви переглядаєте новину «В Україні валюту продаватимуть за новими правилами: експерт спрогнозував, чи обвалиться гривня». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругівГороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругів У моду на 2022 рік входять чудові жіночі джинсові костюми, в яких життя стане яскравішимУ моду на 2022 рік входять чудові жіночі джинсові костюми, в яких життя стане яскравішим Це фіаско, Росія!Це фіаско, Росія! Найсмачніший і простий сніданок: готувати всього 5 хвилинНайсмачніший і простий сніданок: готувати всього 5 хвилин "Це вам за Волинь і ОУН УПА": хакери "поклали" урядові сайти України"Це вам за Волинь і ОУН УПА": хакери "поклали" урядові сайти України
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти