Термін повідомлення про зміну договірної ціни газу має бути зменшено – заява Асоціації

Газ
Термін повідомлення про зміну договірної ціни газу має бути зменшено / УНІАН

Асоціація постачальників енергоресурсів пропонує скоротити термін повідомлення постачальником про намір змінити договірну ціну природного газу з 30-ти днів до однієї доби. Свої пропозиції щодо скорочення терміну повідомлення Асоціація висловила в листі до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

За словами авторів листа, ринок газу України 2,5 роки тому перейшов на добове балансування. В такому форматі співвідношення між попитом та пропозицією природного газу можуть змінюватися щоденно.

"30-денний термін створює невиправдані перепони у ринкових відносинах між газопостачальними компаніями та споживачами непобутового сектору. За сучасних ринкових умов зміна ціни відбувається щодня. Тільки з початку цього року ціна газу зросла на 350%. Постачальники хотіли б діяти за такими правилами постачання, які б давали право змінювати договірну ціну на природний газ настільки оперативно, наскільки це диктують реалії ринку", - йдеться у листі.

Автори листа посилаються на Закон "Про ринок природного газу", який закріплює вільне встановлення цін між постачальником та споживачем у договірних відносинах.

"При цьому термін повідомлення про внесення інших змін до умов договорів, окрім ціни, повинен залишатися незмінним – за 30 днів до дати набуття таких змін", - резюмують автори листа.

Нагадаємо, що з 1 березня 2019 року ринок газу України перейшов з місячного на добове балансування, яке передбачає щоденну подачу заявок на платформі ОГТСУ замовниками послуги транспортування із зазначенням заявленого обсягу поставки або попиту на газ на наступну добу.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Термін повідомлення про зміну договірної ціни газу має бути зменшено – заява Асоціації». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
2022 - рік якої тварини за східним календарем і в чому його зустрічати2022 - рік якої тварини за східним календарем і в чому його зустрічати Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'яЗеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'я Названо винуватця смерті українки Гатчінс на зйомках фільму з Болдвіном - ЗМІНазвано винуватця смерті українки Гатчінс на зйомках фільму з Болдвіном - ЗМІ Тарифи на газ злетіли до 40 гривень за кубометр: українці дізналися ціни на листопадТарифи на газ злетіли до 40 гривень за кубометр: українці дізналися ціни на листопад Росія хоче дотиснути Європу своїм газовим ломомРосія хоче дотиснути Європу своїм газовим ломом

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти