Лавров зробив заяву щодо завершення будівництва Північного потоку-2

У Кремлі не сумніваються, що проект буде реалізовано.

Лавров
Лавров засумнівався в можливості зупинити Північний потік — 2 / Reuters

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив думку, що, всупереч перешкодам, газопровід Північний потік-2 неодмінно буде добудований і почне функціонувати.

"Я не думаю, що проект може бути зупинено. Я переконаний, що він буде реалізований. У цьому зацікавлені і Німеччина, і інші європейські країни, чиї компанії беруть участь в його реалізації", - сказав дипломат в ході прес-конференції.

За словами Лаврова, зацікавленість Європи в цьому питанні очевидна, оскільки це "буде зміцнювати європейську енергетичну безпеку".

"Експерти, повторю, це їх думка, сходяться в тому, що практично всі ці варіанти вирішення правової колізії призведуть до подорожчання газу для кінцевих споживачів, для громадян країн Європейського союзу", — додав він.

читайте такожСША і Європа остаточно поховали Північний потік-2Глава МЗС РФ переконаний, що на шляху будівництва газопроводу стоять геополітичні ігри, які нікуди не подінуться, однак це не завадить реалізації задуманого.

"Буде конкурентна боротьба, у тому числі не зовсім охайними методами. Але я переконаний, що, якщо всі будуть дотримуватись правових норм, включаючи норми Євросоюзу, за всієї неоднозначності, компанія Північний потік — 2 їх прагне повністю дотримуватися, я впевнений, що це питання буде вирішено", — заявив він.

Як раніше повідомлялося, в Газпромі вирішили все-таки продовжити будівництво Північного потоку-2, який зупинився в грудні минулого року через санкції США.

Нагадаємо, корабель-трубоукладчик Академік Черський (який здатний добудувати Північний потік-2) встав на якірну стоянку поблизу порту Мукран у ФРН. Крім того, там же пришвартована російська трубоукладочна баржа Фортуна.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти