На Банковій зробили заяву про плани щодо зустрічі Зеленського і Путіна

Проблема "ДНР" і "ЛНР" залишиться назавжди, вважає Олексій Арестович.

Арестович
Росія навряд чи відмовиться від інструменту впливу на Україну у ОРДЛО - Арестович / УНІАН

Результати зустрічі президента України Володимира Зеленського з главою РФ Володимиром Путіним залежать від безлічі факторів. В результаті перемовин сторони можуть обмінятися полоненими, а також домовитися про припинення вогню і відкриття КПВВ. Однак навряд чи варто казати про те, що Росія відмовиться від свого інструменту впливу на Донбасі – "ДНР" і "ЛНР". Про це заявив радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

У інтерв'ю телеканалу Дім він розповів про те, що в результаті зустрічі Зеленського і Путіна можуть бути досягнута низка домовленостей, серед яких обмін полоненими, відкриття КПВВ і припинення вогню. Але питання остаточного миру на Донбасі, як і раніше, залишиться складним, тому що Росія так просто не захоче закривати проекти "ДНР" і "ЛНР".

"Але я не хотів би обнадіювати. Адже вже сформувалася інша проблема, яка залишиться назавжди — росіяни витратили на створення так званих "ЛНР" і "ДНР" 8 років, мільярди доларів, втратили мільярди через санкції, тисячі життів. І вони навряд чи так просто відмовляться від цього інструменту", - вважає Арестович.

За його словами, триває дискусія в рамках міжнародного політичного процесу. Питання України є одним з ключових. Результати залежать від суми безлічі факторів.читайте такожУ Путіна оголосили про готовність говорити з Зеленським щодо Криму

"Все залежить від суми багатьох факторів. Росія йде на розрядку по відношенню до Заходу, в трикутнику НАТО — Китай — Росія. За це наразі йде боротьба, у тому числі в новій американській адміністрації. Також одне з ключових - українське питання", - підкреслив Олексій Арестович.

Зустріч Зеленського і Путіна

  • Президент України Володимир Зеленський 20 травня під час своєї пресконференції зробив заяву, згідно з якою Офіс президента веде перемовини про організацію зустрічі гаранта з російським главою держави Володимиром Путіним.
  • Цю інформацію підтвердив спікер Кремля Дмитро Пєсков. За його словами, перемовини від Росії веде заступник голови АП РФ Дмитро Козак. При цьому наразі у Москві не готові сказати, що зустріч Путіна і Зеленського точно відбудеться.
  • Володимир Зеленський вважає, що саме з Путіним треба вести перемовини, щоб врегулювати збройну конфронтацію на Донбасі. Не виключається варіант проведення такої дискусії за участю США.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти