Урожай втрачено на 80%: на які фрукти та овочі в Україні різко зросте ціна

19 травня 2025, 10:48оновлено 19 травня, 11:28
892
Холодна погода у квітні й травні вплинула на врожай. Дефіцит деяких фруктів і овочів породжуватиме зростання цін.
Фрукти, ціни на фрукти
Які фрукти подорожчають в Україні / Колаж: Главред, фото: УНІАН

Ви дізнаєтеся:

  • Які культури постраждали через заморозки
  • На скільки подорожчають сезонні фрукти та овочі
  • Чи змінить ситуацію на ринку імпорт продукції

Через весняні заморозки цього року в Україні суттєво подорожчають фрукти - ціна підвищиться щонайменше на 30 відсотків. Як розповів голова Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, несприятливі погодні умови призвели до втрат урожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики.

"Дійсно, якщо дивитися в контексті тих проблем, які принесли погодні умови, особливо заморозки. Ми констатуємо певні втрати в кісточковій групі плодових дерев, таких як абрикоси, персики. Втрати по деяких підприємствах сягають 80-100% і, відповідно, нестача породжуватиме за собою зростання ціни", - сказав Марчук в інтерв'ю Труха Україна.

відео дня

За його прогнозом, дефіцит породжуватиме зростання цін.

Марчук припустив, що вартість фруктів може зрости до 30%. Зокрема, подорожчають абрикоси, полуниця, персики, вишня, черешня. Урожай яблук і груш постраждав дещо меншою мірою.

Чому ростуть ціни на продукти в Україні
Чому ростуть ціни на продукти в Україні / Інфографіка: Главред ​

За його словами, на Поділлі дуже сильно постраждали сади від квітневих заморозків, а також від того, що температура повітря в травні вранці становила всього 2-3 градуси.

"Це теж дуже шкодило цвітінню плодових культур. Та ж ситуація, якщо ми говоримо про ягоди, проблематика з ранньою полуницею - заморозки дуже там пошкодили", - сказав Марчук.

Від похолодання постраждали й овочі, але наскільки сильно - зараз складно сказати.

"Я знаю, що в деяких регіонах проблема виникла з ранньою картоплею. Але ж зараз ми фактично бачимо на полицях лише тепличні культури. Теплична культура навпаки демонструє зниження ціни: і томати, і огірки, і рання білокачанна капуста. Але це тепличне виробництво. Яка буде ситуація з відкритим ґрунтом, треба буде дивитися вже десь наприкінці травня на початку червня", - сказав Марчук.

Що буде з імпортом

Голова Всеукраїнської аграрної ради вважає, що врегулювати ціни за допомогою імпорту з Туреччини не вдасться, оскільки в цій країні погодні умови були не кращими.

"Потрібно зрозуміти, яка в них буде ситуація для того, щоб вони могли також здійснювати продаж на імпорт. Наприкінці травня - на початку червня будемо орієнтуватися", - сказав він.

Як заморозки вплинули на врожай фруктів і овочів в Україні

Як писав Главред, нічні заморозки в травні призвели до того, що аграрії вже втратили врожай деяких овочів. Зокрема, у Полтавській області замерзла капуста, виноград, полуниця, троянди та редис. На Житомирщині вимерзла малина.

У квітні Україну також кілька разів накривали заморозки. Несподіване похолодання вдарило по квітучих деревах. Особливо серйозно постраждав абрикос. З персиками ситуація більш-менш нормальна. Однак влітку вони можуть стати дорожчими на 20-25%, ніж торік.

Тим часом фермери скаржаться, що через похолодання є ризик втрати врожаю полуниці, помідорів та інших овочевих культур. У соцмережах фермери публікують кадри знищених морозом рослин.

Інші новини:

Хто такий Денис Марчук?

Денис Марчук - це заступник голови Всеукраїнської агарної ради, керівник Центрального апарату Аграрної партії України (2016 р.), заступник голови Аграрної партії України (2016-2017 рр.). У 2015 році координатор проекту "Аналітична платформа АПК".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти