Президент США Джо Байден 22 лютого направив додаткові війська на східний фланг НАТО на тлі ризику великомасштабного вторгнення Росії в Україну.
Зокрема, глава Білого дому санкціонував додаткове переміщення сил і техніки США, вже дислокованих в Європі, для посилення країн Балтії - Естонії, Латвії та Литви, пише The Hill.
"Оскільки Росія обмірковує свій наступний крок, ми також підготували наш наступний крок", - сказав Байден.
Вашингтон вже перекинув або передислокував близько шести тисяч американських військовослужбовців до Німеччини, Польщі та Румунії поблизу кордонів цих країн з Україною.
Байден не сказав, скільки військ буде відправлено в Естонію, Латвію і Литву або звідки вони будуть передислоковані, але сказав, що це «повністю оборонні дії з нашого боку», і що Сполучені Штати «не мають наміру воювати з Росією».
«Ми хочемо послати сигнал про те, що Сполучені Штати разом з нашими союзниками будуть захищати кожен дюйм території НАТО і дотримуватися зобов'язань, які ми взяли на себе перед НАТО", - сказав він.
За словами президента США, Вашингтон також продовжить надавати оборонну допомогу Україні.
Високопоставлений представник Пентагону пізніше уточнив, що додаткові сили на східному фланзі НАТО складатимуться з льотчиків і сухопутних військ. Їх передислокують "на північно-східний і південно-східний фланги НАТО в найближчі дні і, як очікується, вони прибудуть на місце в кінці цього тижня».
Сили включають:
Як повідомляв Главред, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден у своєму зверненні щодо ситуації на кордонах Росії та України 22 лютого заявив, що Росія може почати військове вторгнення в Україну, зокрема і з боку Білорусі.
Глава Білого дому підкреслив, що Росія досі тримає на кордонах України понад 150 тисяч військових. За словами Байдена, РФ може застосувати авіацію та наступальні ракетні системи з території Білорусі, а з Чорного моря - десантні кораблі, ракетні крейсери та підводні човни.
Російський президент Володимир Путін 21 лютого підписав указ про визнання Москвою на офіційному рівні так званих "ДНР" і "ЛНР" на захоплених районах Донбасу. Він підписав з Пушиліним і Пасічником договори про дружбу.
Після цього Росія ввела війська на окупований Донбас.
Держдума РФ 22 лютого ратифікувала "договори про дружбу" Росії з "ДНР" і "ЛНР".
Пізніше "угоди" схвалили в Раді Федерації.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ визнала "кордони" самопроголошених "Л/ДНР" відповідно до прописаних в їхніх "конституціях". За його словами, всі суперечливі питання щодо кордонів "ДНР" і "ЛНР" Кремль розраховує вирішувати шляхом переговорів.
При цьому "віцеспікер парламенту" терористичної організації "ЛНР" Дмитро Хорошилов вже заявив, що вся Луганська область належить "республіці", тому Україна повинна "добровільно відвести війська".
Читайте також: