Зеленський зробив заяву щодо діалогу із Трампом і висміяв посередництво Орбана

Володимир Зеленський прокоментував заяви Віктора Орбана / Колаж: Главред, фото: Офіс президента

Україні потрібні прямі відносини зі США, без посередників, підкреслив глава держави.

Головне:

Президент України Володимир Зеленський має намір безпосередньо спілкуватися з обраним президентом США Дональдом Трампом і заявляє про відсутність необхідності мати посередників для цього.

"Я спілкуюся з президентом Трампом. У нас було кілька зустрічей, розмов, посередників. У цьому мені не потрібні інші країни, різні політики, які піаряться на цьому", - сказав він на засіданні Всеукраїнського конгресу місцевих і регіональних влад у вівторок.

"І скажу прямо: і всередині нашої країни мені не потрібні посередники", - додав Зеленський.

Президент зазначив, що в нього є мандат довіри від народу України на такі переговори з Трампом, однак поки що потрібно більше деталей і наразі більше працюють команда двох президентів.

"Це поки що знайомство. Він (Трамп) не може відповідати на багато речей з точки зору юридичних своїх можливостей поки він не в Білому Домі, поки не було інавгурації нового президента Сполучених Штатів", - вказав Зеленський.

За його словами, він розраховує на тісніші контакти після інавгурації нового президента США.

"Будемо зустрічатися, і тільки після цього я зможу вам сказати, що з цього Плану Перемоги підтримано президентом Трампом. А що може не підтримано. А може він хоче додати що-небудь своє. Я дуже вірю і сподіваюся, що він буде додавати сили нашому плану. Додавати сили у відносинах між Україною і США", - заявив президент.

Зеленський розніс "посередництво" Орбана

Він також переконаний у тому, що прем'єр Угорщини Віктор Орбан не має важелів впливу на президента Росії Володимира Путіна, Україна також не потребує і його посередництва у відносинах зі США.

"Ми сильна країна, ми це показали на полі бою під час усієї агресії Путіна. У когось іншого в Європі є такий досвід зараз? Ні в кого. В Орбана є така армія? Ні. Як він буде тиснути на Путіна? Анекдотом, посмішкою? Нехай собі залишить", - сказав Зеленський.

Він підкреслив також, що Україні потрібні прямі відносини зі США, без посередників.

"Прем'єр Орбан, який хоче, знаєте, "якось там, десь там..." - не вийде. Я його не пущу і таких, як він", - зазначив Зеленський, уточнивши, що йдеться саме про прем'єра Угорщини, а не про її народ, який підтримує Україну.

Раніше в ОП прокоментували ідею Орбана щодо "різдвяного перемир'я". Орбан навряд чи хотів запропонувати реальну схему перемир'я, найімовірніше, це була міні-операція.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини звинуватив українського президента Володимира Зеленського у відмові від "різдвяного перемир'я" на фронті та масштабному обміні полонених між Росією й Україною.

Як повідомляв Главред, Орбан заявив, що раніше тема миру не викликала інтересу серед європейських політиків, але зараз ситуація змінилася. На його думку, це стало можливим завдяки угорському головуванню в Європейському Союзі.

Читайте також:

"Мирний план" Віктора Орбана

2 липня до Києва з несподіваним візитом приїхав Орбан. Плани поїздки прем'єр-міністра Угорщини склалися після тривалих переговорів щодо прав угорської меншини України.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пообіцяв зробити "перші кроки" для сприяння миру в Україні, відповідаючи на запитання про те, що може зробити Угорщина під час свого головування в Раді ЄС для припинення війни в Україні.

Під час переговорів Зеленський і Орбан домовилися про роботу над угодою, яка зніме двосторонні проблеми.

Орбан також запропонував Зеленському забезпечити припинення вогню для проведення мирних переговорів.

"Я попросив Зеленського подумати про те, чи не можна зробити інакше: спершу припинити вогонь, а потім вести переговори про мир. Тому що припинення вогню могло б забезпечити прискорення темпу цих переговорів", - угорський прем'єр.

Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква заявив, що Угорщина не перша країна, яка говорить про припинення вогню, але в України є чітка позиція, як досягти миру. Її обговорення вже почалося під час першого саміту миру. За словами Жовкви, якщо Росія не говоритиме мовою ультиматумів, то під час другого саміту її представники зможуть у тому чи іншому порядку бути присутніми.

Новини заразКонтакти