Оливки і маслини є одними із найулюбленіших продуктів для багатьох людей. Такі інгредієнти входять до складу безлічі страв і є незамінним продуктом як під час підготовки до свят, так і в приготуванні повсякденної їжі. Але не усі здогадуються, чим відрізняються чорні маслини від зелених оливок.
Радимо прочитати також наступний матеріал: Чому неправильно казати "часи": є лише один правильний варіант
Насправді це плоди одного дерева. Різниця лише у ступені дозрівання – оливки зелені, тому що їх зірвали недозрілими, а маслини – це дозрілі оливки, які під час повного циклу перебування на дереві до дозрівання набрали у себе ще більше олії. Саме у цьому полягає пояснення, чому маслини чорні, а оливки – зелені. Саме з оливок виготовляють оливкову олію.
Хоча варто зазначити, що дозрілі маслини насправді не чорні – вони мають різні відтінки кольору, від рожевого до каштанового.
При цьому деякі недобросовісні виробники можуть продавати не маслини, а пофарбовані оливки. Так, зелені оливки обробляють спеціальними речовинами, після чого вони стають чорними і потрапляють на полиці магазинів. Для фарбування оливок використовується, зокрема, глюконат заліза (на упаковці готового консервованого продукту ця речовина позначається як Е579). Після цього покупець впевнений, що він придбав маслини, а насправді це не так.
Цікаво, що чорні оливки називають маслинами лише в Україні та у країнах СНД. В усіх інших державах оливками називають плоди як зеленого, так і чорного кольору.
Раніше ми розповідали, чому ми падаємо уві сні. Якщо таке відчуття з’являється не часто, то цьому є цілком логічне пояснення. Але якщо такі випадки турбують вас регулярно – краще звернутися до лікаря.
Також раніше ми розповідали, чому сниться одна і та сама людина. Є два пояснення того, що означає, якщо кілька разів поспіль сниться одна і та ж людина.
Вас також може зацікавити:
- Чому від кави хочеться спати: є лише один простий спосіб уникнути такого ефекту
- Чому слово "співпадіння" неправильне: як його замінити в українській мові
- Чому не можна казати "картошка": який правильний варіант слова варто використовувати
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред