
Ви дізнаєтеся:
- Чи можна підбирати монети з тротуару
- Чому важливо підіймати гривні на вулиці
Мабуть, кожен колись знаходив гроші на вулиці. Зрозуміло, першою думкою буде підняти їх і залишити собі. Втім, через різні прикмети чи забобони дехто не наважується забрати гроші й просто проходить повз. Главред зʼясував, чи можна підбирати монети з тротуару.
Ще наші предки вірили, що монети не можуть бути просто загубленими, вони, за словами бабусь й мам, ймовірно, "заряджені" на біду чи нещастя.
Вони вважали, що деякі люди могли використовувати монети чи паперові купюри для ритуалів, пов'язаних із передачею недуги або фінансових проблем тому, хто їх підбере.
Крім того, предки вірили, то що більший номінал, то вища ймовірність того, що гроші несуть негатив. Тому категорично заборонялося підбирати великі купюри.
При цьому український історик Олександр Алфьоров на своєму YouTube-каналі навпаки закликав підіймати гроші на вулиці. Він наголосив, що це не соромно і жодних проклять не буде.
Він нагадав, що багато людей не підіймають копійки, адже переконані, що вони вийшли з обігу або ж за них нічого зараз не купиш.
"Соромно і недостойно залишати в багнюці на землі зображення нашого українського герба", - сказав Алфьоров.
Історик зазначив, якщо ви вірите в забобони, то варто просто підняти українські монети чи купюри й покласти в чисте місце, щоб вони не лежали під ногами. А ще можна передати ці гроші тим, хто справді їх потребує.
Читайте також:
- Чи можна дитині святкувати 9 років – відповідь священника
- Чи можна в церкві запалювати свічку від іншої свічки: священник відповів
- "Магічні" правила: священник відповів, чи можна робити фото на кладовищі
Хто такий Олександр Алфьоров?
Олександр Алфьоров — український історик, публіцист і громадський діяч. Він активно популяризує українську історію, зокрема через медіа, лекції та публікації. Є кандидатом історичних наук і одним з експертів у сфері національної пам’яті. У своїх виступах і публікаціях Алфьоров часто акцентує увагу на важливості збереження національної ідентичності через знання історії, а також бере участь в експертних дискусіях щодо героїзації діячів минулого.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред