Угода щодо "зернової ініціативи" була продовжена ще на чотири місяці, повідомив віцепрем'єр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
"Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до цього дня 25 мільйонів тонн ми відправили на потреби світу", - написав Кубраков в Facebook.
Водночас міністр зазначив, що головним викликом є прискорення інспекційних перевірок у Туреччині.
"Це дозволить світу отримати ще більше української агропродукції. Також продовжуємо роботу по приєднанню до зернової ініціативи портів Миколаївської області і розширенню номенклатури вантажів", — вказав він.
Своєю чергою президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час виступу в місті Чанаккале зазначив, що Чорноморська зернова ініціатива, яка покликана доставляти українське продовольство в інші країни світу під час війни, продовжена, повідомляє Sky News.
"Термін дії угоди для "зеленого коридору" закінчувався сьогодні. В результаті наших переговорів з обома сторонами, ми забезпечили продовження цієї угоди», — заявив Ердоган.
Водночас президент Туреччини не розкрив деталей щодо тривалості продовження цієї Угоди.
Як відомо, Росія раніше виступала за продовження терміну дії угоди лише на 60 днів, коли Україна наполягала на 120-денному період.
Росія заявляла про свій вихід з "зернової угоди" нібито через "атаку України на кораблі Чорноморського флоту за допомогою безпілотників".
Після цього в Міноборони Росії відзначили, що таке рішення було прийнято після того, як нібито "з'ясувалося, що дрони для атаки на Севастопольську бухту запускали з морської акваторії зони безпеки "зернового коридору" в Чорному морі".
30 жовтня глава Міністерства інфораструктури Олександр Кубраков повідомив, що дія "зернового коридору" заблокована Росією. За його даними, судно Ikaria Angel з 40 тис тонн зерна для Ефіопії в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН не змогло в неділю вийти з українського порту, як планувалося, через дії Росії.
Пізніше стало відомо, що рух 218 суден фактично заблоковані через відсутність дозволу від спільного координаційного центру на проходження безпечним коридором та проведення інспекцій.
ООН і Туреччина погодили рух суден гуманітарним коридором на 31 жовтня. У понеділок з портів "Одеса", "Чорноморськ" і "Південний" вийшли 12 суден з 355 тисячами тонн агропродукції в країни Африки, Азії та Європи, незважаючи на відмова РФ від зернової угоди.
Більше новин: