Російський диктатор Володимир Путін намагатиметься до останнього утримати хоча б частину окупованих територій України. В іншому випадку можуть статися непрогозовані процеси всередині РФ. Про це в інтерв'ю Главреду сказав заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.
За словами експерта, якщо у путінського режиму буде достатньо грошей, то країна-агресор РФ зможе наймати 100 тисяч контрактників на місяць і утримувати режим відносно стабільним і продовжувати війну в Україні.
"Оскільки він (Путін, - ред.) знаходиться на Донбасі, він може говорити про те, що РФ зараз сконцентрується і поверне собі "споконвічно російські території" включно з Кримом. Якщо він вийде з Донбасу і демонстративно покаже припинення активної загарбницької війни, то йому буде важко пояснити росіянам, що це взагалі було - навіщо була потрібна "СВО" і чому він здався. Тобто Путін до кінця утримуватиме хоча б шматочок української землі, щоб демонструвати згуртованість, говорити про відновлення потенціалу і разом з Еритреєю та іншими своїми союзниками піде повертати "руські землі», - пояснив Самусь.
Дивіться відео інтерв'ю Михайла Самуся Главреду:
Якщо ж Путін просто виведе свої війська, то може отримати непрогнозовані наслідки для політичної ситуації, тоді адміністрації Путіна доведеться запускати проекти Пригожина.
"Хоча, думаю, вони будуть паралельно розвиватися і посилюватися, але запускатися вже тоді, коли путінському режиму загрожуватиме якась небезпека. Тоді він може зіграти в ілюзію того, що Пригожина призначають секретарем Ради нацбезпеки. Росіяни вже такі "фінти" прокручували - таке робили і при Єльцині, і при Путіні, коли він лавірував на перших етапах своєї кар'єри. Відповідно, протестні настрої будуть абсорбовані, а путінський режим буде рухатися далі. Однак це вимагатиме інших зусиль", - вважає експерт.
На думку Самуся, "Путін намагатиметься залишати хоч шматочок української землі до останнього, тому що для нього важливо продемонструвати те, що він не програв».
Михайло Самусь - військовий експерт, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань. (ЦДАКР).
У період з 2009 по 2015 рік очолював Європейський офіс ЦДАКР і Defense Express в місті Прага, Чехія. Керував військово-політичними проектами аналітичного центру ЦДАКР. Був головним редактором Вісника експортного контролю, журналістом Defense Express.
Виступи та публікації Михайла Самуся регулярно публікуються у відомих українських та зарубіжних виданнях.
Українські військові роблять все, щоб знищити ворожих окупантів і звільнити всі українські землі. Вся країна чекає моменту, коли ж Україна переможе путінську Росію. Однак існує кілька сценаріїв, розвиток яких може заморозити війну або розтягнути її на кілька років. Про це розповів політичний і військовий експерт, колишній командир взводу батальйону "Айдар", а також директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Контрнаступ ЗСУ може позитивно вплинути на хід війни і відштовхнути окупантів до кордонів 23 лютого. Таку думку озвучив колишній радник офісу президента Олексій Арестович.
Президент України Володимир Зеленський очікує, що у 2023 році війна в Україні закінчиться і настане мирний час.
Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявляв, що війна в Україні закінчиться тоді, коли наша країна поверне собі кордони, які були станом на 1991 рік. Це може статися вже в 2023 році.
Інші новини: