Україна не зможе цієї зими відремонтувати всі енергооб'єкти, які були пошкоджені російськими ракетними ударами.
Для ремонту потрібне обладнання, виготовлення якого займає не менше 6 місяців, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
За його словами, Україна відновлює енергосистему як за рахунок своїх резервів, так і за допомогою міжнародних партнерів.
"Обладнання, яке знаходиться на складах у наших європейських партнерів, вже їде в Україну, його швидко передають. Однак протягом цієї зими відновити всі пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури неможливо. Українська енергосистема знаходиться під постійними обстрілами російських окупантів, в Європі немає такої кількості обладнання, яке вимагає Україна, для його виготовлення необхідно не менше 6 місяців", – сказав Герус.
Він також додав, що не все європейське обладнання підходить для енергосистеми України.
Нагадаємо, 23 листопада Росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну. На Дніпропетровщині, Київщині, Полтавщині спрацювала ППО, у Києві, Київській та Вінницькій області були "Прильоти".
Заступник керівника офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що після масованої російської атаки на українську інфраструктуру, що призвело до повного зникнення електроенергії в більшій частині областей країни, 16 регіонів знову були запитані станом на ранок четверга, 24 листопада.
У Forbes розповіли про треки Уряду України щодо дій на випадок блекаута. Вони передбачають варіанти дій на випадок, якщо електроживлення зникне на період від 12 годин до 7 діб. Розвиток цих сценаріїв залежить від того, по яких об'єктах будуть бити російські окупанти.
Читайте також: