Колишній міністр оборони США Роберт Гейтс прокоментував питання ймовірності перекидання військ західних союзників в Україну.
"Мабуть, у деяких європейських лідерів схопило серце, коли Макрон заявив про відправлення військ НАТО", - підкреслив він у коментарі Голосу Америки.
Колишній високопоставлений американський чиновник пояснив, що навіть якщо у західних лідерів і є такі плани, то про них не слід оголошувати привселюдно.
"Мене турбує, що наш уряд багато говорить, як і інші деякі уряди. Іноді краще робити і не говорити, що ти це робиш", - зазначив він.
Водночас колишній очільник Міноборони США впевнений у тому, що найближчими тижнями Україна потребуватиме засобів протиповітряної оборони, артилерії та ракет для стримування російського наступу на сході.
"Росіяни мають зараз більше військ в Україні, ніж на початку війни", - додав він нагадавши про просування окупантів і про швидке поповнення Росією резервів.
Раніше повідомлялося про те, що НАТО може військами втрутитися у війну в Україні. Північноатлантичний альянс визначив для себе дві червоні лінії - якщо агресор Росія їх перетне, можлива пряма участь блоку у війні в Україні.
Коментуючи заяву Макрона, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що все залежить від того, яку кількість військ країни Заходу можуть відправити в Україну. За його словами, якщо буде готовність відправити 50 тисяч військових, то це вже інший рівень.
Ідея Макрона про західні війська в Україні неправильна, вважає міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон. Як вважає британський дипломат, сценарій загрожує небезпечною ескалацією.
Президент Франції Еммануель Макрон під час міжнародної конференції на підтримку України висловив думку, що у майбутньому війська західних союзників можуть бути використані в Україні для допомоги у протистоянні російській агресії, але зараз немає консенсусу щодо цього питання, повідомляє Le Figaro.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс на даний момент не має планів щодо відправлення військ в Україну, незважаючи на обговорення цієї можливості деякими західними країнами, йдеться у матеріалі AP.
Канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув ідею відправлення військ європейських країн або НАТО в Україну, пише Sky News.
Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик зазначив, що наразі Польща не розглядає можливість відправки своїх військ в Україну, пише Radio Zet.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк позитивно сприйняв обговорення можливості відправки військ НАТО в Україну, яка була висловлена президентом Франції, зазначає Reuters.
Інші новини: