Макрон поїде до Польщі поговорити про введення миротворців в Україну - ЗМІ

Макрон обговорить із Польщею розгортання миротворців в Україні / Колаж: Главред, фото: ОП, nato.int

Місія за участю миротворців могла б стати одним із запобіжників від нового нападу країни-агресора Росії.

Коротко:

Президент Франції Емманюель Макрон начебто має задум щодо потенційної європейської миротворчої місії в Україні і планує радитися з цього приводу з Польщею, яку бачить ключовим союзником у такому проєкті. Про це пише польське видання Rzecpospolita з посиланням на свої джерела.

Зазначається, що йдеться про миротворчі сили з європейських країн, які в разі оформлення якоїсь угоди про припинення поточної фази війни між Росією та Україною могли б стати одним із запобіжників від нового нападу РФ.

Обговорення такої потенційної місії буде ключовою темою розмов Макрона під час його візиту до Варшави 12 грудня.

Як припускає видання, президент Франції ймовірно говорив про це і з обраним президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня, коли вони приїхали на відкриття відновленого Собору Паризької Богоматері.

Крім того, ця ж тема можливо обговорювалася і під час зустрічі Макрона з прем'єром Британії Кіром Стармером у середині листопада, а потім - на зустрічі з представниками країн Північної Європи, Балтії та Польщі 27 листопада.

Скільки миротворців потрібно для місії в Україні

Елі Тенебаум - експерт розташованого в Парижі аналітичного центру IFRI, де розробляють гіпотетичний проєкт такої місії, - вважає, що для миротворчої місії потрібні були б сили в розмірі до 5 бригад (приблизно 40 тисяч осіб). Командування однієї з них могла б узяти на себе Польща.

Миротворча місія в Україні - останні новини

Як повідомляв Главред, після закінчення війни в Україні лінію фронту можуть перетворити на демілітаризовану зону, куди потрібно ввести тисячі миротворців. Україна піде шляхом Кореї, йдеться в матеріалі видання The Spectator.

Раніше французький президент Еммануель Макрон не виключив відправку військових країн Заходу в Україну.

"Ми зробимо все необхідне, щоб Росія не виграла цю війну. Для досягнення цієї мети можливо все", - заявив він.

Колишній посол США в НАТО Іво Даалдер заявив, що французький Генштаб звернувся до своїх колег з НАТО з листом про формування коаліції з відправлення в Україну військ ще за кілька тижнів до відповідної пропозиції Еммануеля Макрона.

Інші новини:

Риторика Макрона щодо війни в Україні різко змінилася

Французький лідер Еммануель Макрон ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну займав дуже «миролюбну» позицію щодо Москви, постійно закликаючи сторони до «діалогу».

Ба більше, Макрон наполягав, що Путіну в цій війні слід «зберегти обличчя», натякаючи на територіальні поступки країні-агресорці, що відверто не подобалося ні Києву, ні західним союзникам.

Але після виснаження у ЗСУ ресурсів (техніки та боєприпасів) через допомогу США, що скоротилася, Макрон перемкнувся на «войовничу позицію» - першим у НАТО заговорив про введення в Україну військ Альянсу.

Серед причин, які спонукали Макрона піти на такий крок, експерти називають зростання тиску на Францію з приводу недостатньої допомоги Україні з боку США та Німеччини.

Новини заразКонтакти