Читайте в матеріалі:
Сили оборони України активно використовують новітні розробки у сфері безпілотних технологій. Йдеться про дрони-носії, або ж "дрони-матки", які транспортують ударні БПЛА на десятки кілометрів у глиб ворожої території.
Як повідомив командир спецпідрозділу ударних дронів "Білий орел" Валерій Боровик в ефірі "Українського радіо", такі дрони можуть доставляти бойові безпілотники на відстань 40–80 км, після чого ті виконують бойове завдання.
"Безпілотники-матки летять доволі високо, тому їх складно знищити мобільними вогневими групами", — зазначив Боровик.
Він також додав, що залежно від поставлених завдань і використовуваних систем зв’язку, дрон-носій може подолати навіть до 1000 км. Це дозволяє ударним БПЛА завдавати ураження на значно більшій відстані, економлячи заряд акумулятора.
Окрім повітряних дронів, вже активно застосовуються надводні дрони-носії. За словами Боровика, зараз ведеться робота і над створенням підводної версії:
"Зараз ми займаємося розробкою підводного дрона такого типу. Це серйозний виклик, оскільки необхідно мати хорошу координацію і систему управління такими дронами", — розповів командир.
Такі технології дозволяють обходити оборонні перешкоди противника та ефективно вражати цілі навіть на складних ділянках фронту.
Як повідомляв Главред, на тлі можливого скорочення допомоги США Україна активно нарощує власне виробництво артилерії, зокрема САУ "Богдана", яких у 2025 році випускатимуть понад 20 на місяць (проти 6 у 2023). Україна вже виробляє понад 85% комплектуючих для "Богдани" і планує довести цей показник до 95% до кінця року.
Також у грудні минулого року командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський розповів, що Україна має лазерну зброю "Тризуб", здатну збивати літаки на висоті понад 2 км. За його словами, Україна стала п’ятою країною у світі, що володіє подібною технологією.
Крім цього, Україна може розробляти власну систему ППО стратегічного рівня, потужнішу за Patriot і з більшою дальністю, ніж SAMP/T, повідомляє Defense Express. Партнерів для проєкту шукають серед європейських компаній, зокрема шведського Saab і норвезького Kongsberg.
Читайте також:
Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus V-типу) - український багатоцільовий надводний безпілотний човен, здатний виконувати різні функції: спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту, а також бойові завдання, передає Вікіпедія.
У листопаді 2022 року уряд України анонсував розробку українського бойового надводного безпілотника дальністю до 800 км.
Уперше човен презентовано на виставці International Defence Industry Fair (IDEF), яка проходила з 25 до 28 липня 2023 року в Стамбулі. 29 липня 2023 р. вийшов репортаж CNN, який став підтвердженням того, що катер-камікадзе типу Magura V5 вже існує не лише як виставковий зразок, а й як система, повністю готова до застосування.
1 лютого 2024 року шість безпілотників Magura V5 атакували російський ракетний катер Івановець. Внаслідок атаки, катер затонув і загинули всі члени екіпажу (близько 40 осіб). Факт використання Magure V5 підтвердив глава Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов.
14 лютого 2024 року в ГУР повідомили, що великий десантний корабель Цезар Куніков Чорноморського флоту РФ було потоплено за допомогою ударних морських дронів Magura V5.