Цього тижня в Україні застосовуватимуться графіки відключень світла. Найбільший дефіцит електроенергії спостерігатиметься в ранкові та вечірні години, але, загалом, і впродовж усієї доби.
Як розповів голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, на ситуацію в енергетиці впливатимуть три фактори.
По-перше, два атомні енергоблоки виходять на плановий ремонт, внаслідок чого потужності в системі буде менше, ніж раніше.
По-друге, внаслідок двох останніх обстрілів РФ 1 і 2 червня зазнали пошкоджень певні об'єкти енергетики, зокрема - кілька теплових і гідроелектростанцій.
По-третє, місцями температура повітря підвищиться до +32 градусів, що призведе до того, що споживачі вмикатимуть кондиціонери.
Голова правління Укренерго наголосив, що електроенергії, яку Україна закуповує в Європі, недостатньо, щоб повністю уникнути відключень.
"Тому дефіцит, від якого ми були позбавлені впродовж кількох днів цього тижня, повернеться, причому в досить серйозному розмірі. Він не може бути фізично перекритий імпортом електроенергії з Європи. Тому із завтрашнього дня (3 червня, - ред.) протягом усієї доби очікуються планові графіки відключень", - сказав Кудрицький в ефірі "Суспільного".
ПрАТ "Національна енергетична компанія "Укренерго" - оператор системи передачі України зі статусом члена спостерігача ENTSO-E, з функціями оперативно-технологічного управління Об'єднаною енергосистемою України (ОЕС). Компанія займається передачею електроенергії магістральними електромережами від генерації до розподільчих мереж на ринку електричної енергії України, передає Вікіпедія.
Потепління знизило споживання, але повністю уникнути відключень поки що не вдасться, зазначив голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Ймовірно, відключення будуть і влітку, і восени, поки система не відновиться.
У ДТЕК відповіли, скільки в Україні застосовуватимуть графіки відключення світла.
Тим часом уряд ухвалив рішення про підвищення єдиного тарифу на електроенергію для населення. З 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для побутових користувачів становитиме 4,32 грн/кВт.
Інші новини: