Основні тези Ягуна:
Про те, які дієві гарантії безпеки можуть надати Україні західні країни на найближчі чотири роки, якщо новообраний президент США Дональд Трамп пообіцяє президенту РФ Володимиру Путіну не вступати нашій країні в НАТО, розповів на чаті у Главреді колишній заступник голови СБУ, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.
"Не розумію, якими можуть бути дієві гарантії безпеки, крім введення іноземних військ і створення їхніх баз на території України. Підкреслюю, не миротворців, а саме військ. Тільки створення військових баз західних країн, наприклад, уздовж лінії зіткнення, може бути гарантією того, що Путін далі не полізе. Але чи готові до цього наші партнери - відкрите питання", - каже Ягун.
Він також перерахував можливі гарантії безпеки для України з боку західних країн.
"Які взагалі можуть бути гарантії для нас? Або членство України в НАТО, або накачування нашої країни зброєю, довготривалі поставки якої чітко гарантуються, або введення військ західних країн на територію нашої країни. Якщо в Україну введуть війська чисельністю хоча б до 10 тисяч осіб і розмістять певні елементи військової інфраструктури на нашій території, наприклад, у Дніпрі, Полтаві чи Миколаєві, Росія точно заспокоїться", - вважає експерт.
На думку експерта, поки Росія не відведе свої війська до кордонів 1991 року, жодні угоди не будуть дійсні.
"Утім, я не переконаний, що заспокоїться Україна. Не розумію, що має статися, щоб Україна заспокоїлася і підписала угоди до повернення всіх територій. Адже насамперед Україна не може і не має права підписувати угоди, бо поки Росія не відведе свої війська до кордонів 1991 року, жодні угоди не будуть дійсними. Наприклад, між Японією і Росією мирної угоди не існує, бо РФ окупувала японську територію. Порахуйте, скільки вже років минуло з 1945-го, коли не було підписано угоду", - додав Ягун.
Дивіться відео розмови з генерал-майором запасу СБУ Віктором Ягуном:
Як повідомляв Главред, нещодавно Дональд Трамп зробив заяву про вступ України до НАТО. Новообраний президент США зазначив, що можливість вступу України до НАТО була "значною частиною проблеми для Росії протягом багатьох-багатьох років".
Після цього в МЗС виступили з важливою ініціативою. На думку міністра закордонних справ Андрія Сибіги, найкращий варіант обміну думками - пряме спілкування українського та американського президентів.
Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на заяву обраного президента США Дональда Трампа про занепокоєння Росії через можливе членство України в НАТО, закликав утриматися від поспішних висновків щодо політики Сполучених Штатів.
Політичний аналітик Олександр Палій нагадав, що ще на Бухарестському саміті 2008 року Україні було обіцяно майбутнє членство в НАТО. Цю обіцянку дав республіканець Джордж Буш-молодший.
"Як у цьому контексті Трамп діятиме далі? Жодним чином він не зможе зафіксувати неможливість вступу України до НАТО. Адже на самітах НАТО було ухвалено рішення, які підтримали держави-члени Альянсу. Трамп може розписатися тільки сам за себе, пообіцявши, що за його каденції цього не станеться", - вважає Палій.
Читайте також:
Віктор Ягун - український військовий, громадський активіст, генерал-майор запасу Служби безпеки України. У період з березня 2014-го по червень 2015-го року був заступником голови СБУ. Під проводом Ягуна добувалася й оприлюднювалася інформація про участь російських військ і роботу спецслужб у війні проти України на Донбасі. Учасник ООС на Донбасі.