Для страху перед штучним інтелектом безліч причин, і не дарма - вчені виявили, що з його допомогою можна передбачити, коли ви помрете. Як і поява будь-якої нової технології, штучний інтелект (ШІ) викликав цілий ряд побоювань, пише Unilad.
І хоча не всі хочуть точно знати, скільки їм залишилося жити, нещодавно розроблений калькулятор смерті AI, відомий як "life2vec", здається, здатний передбачити, коли людина помре з дивовижною точністю.
Як штучний інтелект пророкує смерть
"Ви будете раді дізнатися, що ми не зайшли так далеко в фантастику, щоб комп'ютерна програма могла просто подивитися на вас і назвала дату смерті, але все одно це трохи насторожує. Ми використовуємо технологію ChatGPT (так звані трансформаційні моделі) для аналізу людських життів, уявляючи кожну людину у вигляді послідовності подій, що відбуваються в його житті", - розповіла газеті New York Post Суне Леман, провідний автор дослідження.
відео дня
По суті, маючи достатньо інформації, ШІ може визначити, чи є у вас шанси померти рано чи ні. Суне Леман, професор мережевих і складних систем з технічного університету Данії, пояснив, як працює розроблений ними алгоритм.
Він враховує такі типові речі, як дохід, професія, місце проживання та історія хвороби, щоб визначити тривалість життя з 78-відсотковою точністю.
Таким чином, маючи достатньо інформації, модель може визначити, який у вас характер, а також коли ви, швидше за все, помрете.
Як впроваджували алгоритм
Група Лемана використовувала алгоритм і передбачала тривалість життя 6 мільйонів датчан різної статі та віку, щоб з'ясувати, хто з суб'єктів, швидше за все, проживе щонайменше чотири роки після 1 січня 2016 року. Алгоритм передбачив тривалість життя з 78-відсотковою точністю.
Використовуючи публічну інформацію про своїх підопічних і присвоюючи кожному фрагменту даних певні "цифрові маркери", life2vec правильно передбачив, хто помре до 2020 року, більш ніж в трьох чвертях випадків.
Завдяки величезному обсягу зібраних даних, це дозволило йому побудувати уявлення на рівні послідовності індивідуальних життєвих траєкторій людини.
"Ми можемо спостерігати, як індивідуальні життя розвиваються в просторі різноманітних подій (інформація про серцевий напад змішується з інформацією про підвищення зарплати або про переїзд з міста в сільську місцевість)", - пишуть у звіті дослідження.
Леман також підкреслив, що нікому з учасників не повідомляли результатів їхніх прогнозів, назвавши це дуже безвідповідальним вчинком.
Це, звичайно, моторошно, але не так страшно, якщо врахувати, що, маючи достатньо інформації та часу, ви, мабуть, могли б зробити те саме - хоча, звичайно, це було б приводом для нездорових розмов.
Більше цікавих новин:
- 5 дивовижних речей, які існують лише в США
- Хитрі кухарі не викидають лушпиння цибулі: куди її додають
- Безініціативні або стабільні: хто такі флегматики, як з натовпу
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред