Не від російської: звідки насправді походить українська мова

21 травня 2025, 05:50оновлено 21 травня, 08:45
3764
Мало хто знає, що розвиток української мови відбувався незалежно від російської.
Украина, русский флаг
Українська мова виникла окремо від російської / Колаж: Главред, фото: flickr, УНІАН

Ви дізнаєтесь:

  • Що доводить те, що українська мова виникла окремо від російської
  • Коли і де з'явилася українська мова насправді

Країна-агресорка Росія поширює міфи, що все українське бере початок від РФ. Не виключенням є і українська мова. Однак український письменник Остап Українець на YouTube-каналі Твоя Підпільна Гуманітарка розповів правду про походження української мови.

Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: мовна мапа України: як говорять у різних куточках країни.

відео дня

Главред з'ясував, що українська мова має глибоке коріння, що сягає праслов’янської доби. Сучасні дослідження лінгвістів та істориків підтверджують унікальність української мовної традиції.

Українець згадав працю видатного мовознавця Юрія Шевельова "Історична фонологія української мови", у якій йдеться про те, що українська мова почала формуватися ще у VII столітті безпосередньо з праслов’янської мови, а не з міфічної "староруської" чи "общерусской".

Вона формувалась у середньому Подніпров’ї на основі місцевих діалектів, значно раніше, ніж склалася російська мова. Він виділяв п’ять східнослов’янських діалектів, з яких києво-поліський та галицько-подільський стали основою української мови. Цей підхід заперечує існування єдиної давньоруської мови як спільного предка для української, російської та білоруської мов .

Таким чином Шевельов довів, що українська мова має самобутній розвиток, незалежний від російської і є невід’ємною частиною української культурної спадщини.

Читайте також:

Хто такий Юрій Шевельов?

Юрій Шевельов — українсько-американський славіст-мовознавець німецького походження; історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник діаспорного наукового та культурного життя української еміґрації. Викладач російської та української мов у Гарвардському університеті, пізніше професор Колумбійського університету. Іноземний член НАН України (1991 р.). 1949 рік — доктор філософії. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000), пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти