Терміни вступу України до Європейського Союзу можуть бути значно меншими, ніж для інших країн у тому випадку, якщо офіційний Київ оперативно відповість на запитальник Європейської комісії. Отримання статусу країни-кандидата в ЄС дозволить українській державі отримати потужну інфраструктурну підтримку. Про це заявила президентка Європейського парламенту Роберта Метсола.
У інтерв'ю Інтерфакс-Україна вона прокоментувала свою обіцянку, дану під час виступу у Раді 1 березня, згідно з якою вона готова допомагати Києву в отриманні статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.
Читати такожУкраїна мчить до Євросоюзу: Зеленський підписав документ з Польщею та ЛитвоюЗа її словами, Київ очікує на перелік питань, який повинні надіслати днями. Українська влада сподівається на них відповісти за чотири дні. За умови надання відповіді в короткостроковій перспективі, вирішення питання про вступ України до Євросоюзу займе менше часу, ніж це було для інших країн. Тоді Європарламент проконтролює кроки, спрямовані на зближення країни з ЄС.
"У Києві я бачила так багато прапорів ЄС... для нас це момент, щоб відкрити наші обійми. Я розмовляла з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем у Києві про те, що вони очікують на список питань, який повинен надійти сьогодні-завтра. Вони сподіваються, що зможуть на них відповісти за чотири дні. Ольга мені сказала (віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина), що їм потрібно чотири дні (щоб відповісти). Звичайно, потім м'яч знову на нашому боці, і тут в гру вступає Європейський парламент. Ми зробимо все, щоб був зроблений кожен крок. Я думаю, що якщо українці нададуть нам відповіді дуже швидко, то тимчасові рамки будуть теж більш звуженими, ніж в інших ситуаціях", - пояснила Матсола.
Також вона додала, що статус держави-кандидата на вступ до ЄС надає широкі можливості для країни. Йдеться про підтримку з питань інфраструктури, освіти та інших програм Євросоюзу.
"Бути кандидатом - це величезний обсяг допомоги, який країна може отримати в плані інфраструктури, згуртованості, освітніх програм, доступу до всіх інших програм ЄС і т.д. І це почнеться негайно, що також надішле сигнал Україні, що ми серйозні", - підкреслила Роберта Матсола.
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку України на вступ до ЄС. На Банковій рішення назвали історичним моментом.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак 1 березня заявив, що заявка на вступ України до Євросоюзу за прискореною процедурою прийнята Європарламентом. Документ на стадії розгляду.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що інтеграція України до ЄС - це вже вирішене питання. На його думку, наразі є 100% впевненість, що все вирішиться на користь Києва.
Главред рекомендує: