РФ зміщує акцент війни на схід України і, ймовірно, продовжить наступ на Донбасі до повної окупації регіону. Ані ЗСУ, ані війська Росії не зможуть продовжувати бойові дії більше року. Є два сценарії ситуації: або Київ змусить Москву повністю забрати свої війська з української території, або, що може бути більш ймовірним, сторони опиняться в глухому куті. Тоді будуть перемовини, які не призведуть до результату.
Журналісти Al Jazeera поспілкувалися з генерал-лейтенантом Північноатлантичного альянсу у відставці Константіносом Лукополосом. Він вважає, що війну Росії проти України не буде завершено в короткостроковій перспективі.
Читати такожЗатягуючи війну, Кремль все глибше заганяє себе в пастку Заходу"Зазвичай війни закінчуються, коли одній стороні вдається нав'язати свою волю іншій на полі бою або коли обидві сторони прагнуть до компромісу", - пояснив він.
Як вважає Лукопулос, Москва наразі застосовує таку політико-стратегічну і тактичну ініціативу, яка не залишає Києву можливостей вступити в мирні перемовини на вигідних умовах.
Згідно з його прогнозом, війна не триватиме більше року, оскільки ані в України, ані у Росії немає стільки ресурсів. Можливо, ситуація призведе до "корейського сценарію" з лінією розмежування і демілітаризованою зоною.
Професор стратегії і безпеки Джеймі Ши розповів, що Росія, ймовірно, вважає, що вона має в своєму розпорядженні силу для продовження повільного просування на Донбасі. При цьому Україна продовжуватиме відбивати атаки російських окупантів з підтримкою Заходу.
На думку Ши, вірогідні два сценарії - або Україна повністю витісняє війська Росії зі своєї території, або, що може бути більш імовірно, Київ та Москва опиняться в тупиковій ситуації. Тоді будуть тривалі перемовини, які не призведуть до результату.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк раніше заявив, що затримка надходження зброї від Заходу для контрнаступу ЗСУ пов'язана з тим, що на складах немає стільки озброєнь. Як тільки вони будуть поповнені, потрібне українській армії озброєння надійде в Україну за місяць, два-три.
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що є небезпека переходу війни Росії проти України в затяжний конфлікт. На його думку, Путін вважає, що у такій ситуації Київ не зможе зблизитися з ЄС і НАТО та зіткнеться з труднощами відновлення держави після війни. Путін не зможе реалізувати всі свої цілі і максимально затягуватиме військові дії.
На думку військового експерта Олега Жданов, президент РФ Володимир Путін працюватиме над прямим підключенням Білорусі до війни проти України. При цьому він також вимагатиме від Мінська і країн ОДКБ або військової техніки, або військ для захоплення української держави.
Главред рекомендує: