Президент РФ Володимир Путін висунув Україні ультиматуми - для довгострокового врегулювання ситуації необхідно, щоб Київ визнав російську анексію Криму і відмовився від вступу до НАТО.
"Ці питання ми обговорювали в ході зустрічей з нашими європейськими партнерами і, власне кажучи, з нашими американськими партнерами ми теж говорили про це не один раз. По-моєму, публічно це не звучало, але я скажу. Природно, питання звучить, що ж з обох сторін або з боку Києва має статися, щоб ситуація, на нашу думку, вважалася врегульованою в довгостроковій європейській перспективі, і щоб ми могли жити спокійно... Ну я вам цю страшну маємницю розкрию - перше, що треба зробити всім, це визнати волевиявлення людей, які проживають у Севастополі та в Криму",- зазначив Путін під час пресконференції.
За його словами, він не розуміє, чим рішення за підсумками "референдуму" в Криму відрізняється від рішення влади Косово. Путін також підкреслив, що другою вимогою є те, щоб Україна сама відмовилася від вступу до НАТО і реалізувала ідею нейтралітету.
І остання, за його словами, вимога - демілітаризація України. Водночас він додав, що вирішення проблеми Донбасу вже нібито "стало неактуальним".
Президент РФ Володимир Путін 21 лютого підписав указ про офіційному визнанні Москвою так званих "ДНР" і "ЛНР" на окупованих районах Донецької та Луганської областей. Разом з Пушиліним і Пасічником він підписав договори про дружбу з "республіками".
Того ж вечора Росія ввела війська на захоплений Донбас.
Президент України Володимир Зеленський в ході свого звернення до нації зробив заяву про те, що визнання Росією " "ДНР" (террористическая организация. - ред.) " та " ЛНР " на Донбасі сигналізує про вихід Москви з Мінських угод. Офіційний Київ ініціював консультації в рамках Будапештського меморандуму, термінову зустріч в нормандському форматі і залишає за собою право індивідуальної та колективної оборони.
Державна Дума РФ вже 22 лютого ратифікувала "договори про дружбу" РФ з "ЛДНР".
Пізніше дані "угоди" схвалили в Радфеді. Після підписання Путіним законів Про ратифікацію Росія офіційно визнала " суверенітет "так званих" "ДНР" (террористическая организация. - ред.) "і"ЛНР".
Читайте також: