Франція тестує нову розвідувальну групу, яка "буде корисною в Україні", у рамках навчань НАТО чисельністю 14 тисяч осіб, що проходять в Естонії.
Як йдеться в репортажі RTL, метою навчань є демонстрація Росії, що вторгнення в країни Балтії - це "не найкраща ідея".
Французька армія перевіряє боєздатність нової групи FRAN, яка відповідатиме "за вихід за межі лінії супротивника непоміченою, для забезпечення розвідки і захоплення траншей".
Уточнюється, що експериментальний підрозділ, який складається з "ультра-малопомітних солдатів", покликаний виявляти траншеї супротивника і "точки входу" в ці траншеї з метою подальшого їхнього захоплення, що теж входить в обов'язки бійців FRAN. Французькі військові тренуються "в реальних умовах", зазначає видання, і, за зізнаннями самих солдатів, вони вже готові "захищати свого естонського союзника".
"Місцевість в Естонії схожа на Україну і на широкі східні рівнини, тому для нас це дуже цікаво", - розповів старший сержант Квентін.
Військовослужбовці, які беруть участь у навчаннях, можуть "годинами ховатися в кущах у камуфляжному одязі", користуючись відео з безпілотника. "У нас є зворотний зв'язок із камери, яка працює в режимі реального часу. Ми дуже добре бачимо війська на землі з висоти 200 або 300 метрів", - пояснив сержант.
Раніше повідомлялося про те, що НАТО може військами втрутитися у війну в Україні. Північноатлантичний альянс визначив для себе дві червоні лінії - якщо агресор Росія їх перетне, можлива пряма участь блоку у війні в Україні.
Коментуючи заяву Макрона, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що все залежить від того, яку кількість військ країни Заходу можуть відправити в Україну. За його словами, якщо буде готовність відправити 50 тисяч військових, то це вже інший рівень.
Ідея Макрона про західні війська в Україні неправильна, вважає міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон. Як вважає британський дипломат, сценарій загрожує небезпечною ескалацією.
Президент Франції Еммануель Макрон під час міжнародної конференції на підтримку України висловив думку, що у майбутньому війська західних союзників можуть бути використані в Україні для допомоги у протистоянні російській агресії, але зараз немає консенсусу щодо цього питання, повідомляє Le Figaro.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс на даний момент не має планів щодо відправлення військ в Україну, незважаючи на обговорення цієї можливості деякими західними країнами, йдеться у матеріалі AP.
Канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув ідею відправлення військ європейських країн або НАТО в Україну, пише Sky News.
Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик зазначив, що наразі Польща не розглядає можливість відправки своїх військ в Україну, пише Radio Zet.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк позитивно сприйняв обговорення можливості відправки військ НАТО в Україну, яка була висловлена президентом Франції, зазначає Reuters.
Інші новини: