Коротко:
Близько семи російських бізнесменів і чиновників, які перебувають під санкціями ЄС, США та України, отримали паспорти Мальти за схемою "золотої візи", яка дає змогу обходити заборону на в'їзд. Про це повідомляє Financial Times.
Власники цих паспортів входять до великої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, незважаючи на те, що були політично відомими особами, або тими, хто пізніше потрапив до санкційних списків чи були засуджені за злочини.
Російський бізнесмен Альберт Авдолян, який перебуває під санкціями ЄС через війну Росії проти України, з 2015 року може частково обходити заборону на поїздки завдяки мальтійському паспорту, який він придбав у рамках "золотої" візової програми. Уже цього тижня Європейський суд має винести рішення щодо майбутнього цієї схеми.
Мальта є останньою країною ЄС, яка продає громадянство, що викликає обурення Європейської комісії. Вона подала позов до Суду ЄС, вимагаючи припинити програму. Єврокомісія наголосила, що такі схеми "підривають саму суть і цілісність громадянства ЄС".
"Для декого це страховка, для інших - стратегія виходу... ці схеми дуже проблематичні з кількох причин. Це відкриває двері ЄС, а не тільки Мальти", - сказала Ека Ростомашвілі з Transparency International.
Особи, які купують мальтійські паспорти, стають громадянами ЄС із правом проживання всередині блоку. Вони можуть легко відкривати банківські рахунки та бізнеси ЄС, а також подорожувати до багатьох інших країн без візи.
Серед інших власників мальтійських паспортів:
Програма Мальти вимагає від заявників одноразової інвестиції щонайменше €600 тисяч, оренди або купівлі житла, благодійного внеску в €10 тисяч і проживання в країні щонайменше рік (або три роки для менших інвестицій).
Представники російських еліт активно отримують громадянство Сербії після початку повномасштабної війни проти України. Серед них - соратник глави Чечні Рамзана Кадирова.
Політичний та економічний експерт Тарас Загородній відповів на запитання, коли Росія відчує негативні наслідки зниження цін на нафту. Він переконаний, що все залежить від динаміки - якщо рецесія, яка вже розпочалася, розвиватиметься швидше, то ці процеси стануть відчутними для Росії вже за два місяці.
Переговори щодо завершення російсько-української війни фактично не просуваються і перебувають на рівні осені 2024-го або ж січня поточного року. Потрібно менше хвилюватися через заяви щодо таких дискусій. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Читайте також:
Financial Times - британська щоденна газета, що виходить у друкованому та цифровому вигляді і присвячена поточним подіям бізнесу та економіки. Редакція базується в Лондоні, Англія, і належить японській холдинговій компанії Nikkei, головні редакційні офіси якої розташовані в Британії, Сполучених Штатах і континентальній Європі. Газета приділяє значну увагу діловій журналістиці та економічному аналізу, а не загальним подіям, викликаючи як критику, так і анонси, пише Вікіпедія.