Важливо:
Президент Франції Еммануель Макрон, коментуючи заяви президента США Дональда Трампа про додаткові тарифи для Європейського Союзу, закликав американську адміністрацію сконцентруватися на пріоритетних питаннях.
"Я думаю, що це не головний пріоритет у нинішніх умовах, враховуючи всі виклики, які ми маємо. Ми маємо виправити (ситуацію в - ред.) Україні, ми маємо ситуацію на Близькому Сході, ми маємо конкуренцію між США та Китаєм, і ми маємо всі ці інновації від штучного інтелекту до чистих технологій. Чесно кажучи, я не думаю, що це має бути головним пріоритетом", - заявив він в інтерв'ю CNN.
Водночас французький президент наголосив, що Європейський Союз має бути готовим відстоювати свої інтереси.
"Я вважаю, що Європейський Союз не повинен чекати ініціативи інших і просто реагувати. Що ми повинні зробити, так це діяти від себе і сказати нашим людям, що це наш проєкт. Це те, що ми хочемо. Ось чому для мене головним пріоритетом Європи є програма конкурентоспроможності, програма оборони та безпеки є моєю амбіцією, і давайте рухатися швидше для себе. Якщо тим часом у нас виникнуть проблеми з тарифами, ми їх обговоримо і вирішимо", - додав Макрон.
Раніше Макрон дав тривожний прогноз щодо війни в Україні. Нові загрози змушують Францію адаптуватися, підкреслив Еммануель Макрон.
Нагадаємо, Макрон раніше сказав, що Париж може відправити свої війська в Україну вже в найближчий рік. Зокрема, військових планують відправити в Одесу.
Як повідомляв Главред, колишній посол США в НАТО Іво Даалдер заявив, що французький Генштаб звернувся до своїх колег з НАТО з листом про формування коаліції з відправки в Україну військ ще за кілька тижнів до відповідної пропозиції Еммануеля Макрона.
Інші новини:
Французький лідер Еммануель Макрон ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну займав дуже «миролюбну» позицію щодо Москви, постійно закликаючи сторони до «діалогу».
Ба більше, Макрон наполягав, що Путіну в цій війні слід «зберегти обличчя», натякаючи на територіальні поступки країні-агресорці, що відверто не подобалося ні Києву, ні західним союзникам.
Але після виснаження у ЗСУ ресурсів (техніки та боєприпасів) через допомогу США, що скоротилася, Макрон перемкнувся на «войовничу позицію» - першим у НАТО заговорив про введення в Україну військ Альянсу.
Серед причин, які спонукали Макрона піти на такий крок, експерти називають зростання тиску на Францію з приводу недостатньої допомоги Україні з боку США та Німеччини.