Санкції Європейського Союзу послабили агресора Росію, втім, не змусили її вивести свої окупаційні війська з України. Інтенсивність бойових дій зростає, світла в кінці тунелю поки що не видно. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.
Під час свого виступу на транспортному інвестиційному форумі ЄС-Центральна Азія він розповів про те, що війна Росії проти України - очевидний сигнал того, наскільки критично важливим є спільний захист основних принципів ООН.
"Суверенітет і незалежність, територіальна цілісність будь-якої країни мають бути незаперечними. І ми повинні уникати повернення до світу, де "сила має право" і де могутні країни можуть змінювати кордони в односторонньому порядку", - сказав Боррель.
Також дипломат акцентував увагу на тому, що Євросоюз запровадив серйозні санкції проти Росії. Обмеження значно послабили військову машину окупантів, втім, незважаючи на це, інтенсивність боїв зростає, і світла в кінці тунелю не видно.
"Але все одно вони там, а війна триває. І, якщо можна так сказати, інтенсивність бойових дій зростає, і ми не бачимо світла в кінці тунелю", - наголосив Жозеп Боррель.
Глава Кремля Володимир Путін "зібрався" воювати ще декілька років, написали журналісти The Telegraph. На думку авторів матеріалу, Росія має намір вести бойові дії проти України 3-4 роки. Окупантам навряд чи вистачить сил для ведення масштабних операцій у 2024 році.
Президент Володимир Зеленський сказав, що треба вірити в завершення війни у 2024 році. За його словами, Україна зараз опинилася в складній ситуації, проте завдати поразки Росії, як і раніше, можна.
І Росія, і Україна все більше виснажені, вважає адмірал ВМС США у відставці Джеймс Ставрідіс. Згідно з його оцінкою, у 2024 році сторони можуть вийти на перемовини, а Київ піде до НАТО.
Інші новини: