Пілот російських окупаційних військ, лейтенант Дмитро Мішов дезертирував з армії агресорів, нелегально перетнув кордон Литви і здався місцевій владі ‒ для того, щоб не брати участь у війні в Україні. Про це повідомляє портал BBC.
Мішов заявив, що українці для нього не вороги, тому він і відмовився бути співучасником злочину країни-агресора РФ.
26-річний офіцер зазначив, що, коли перед вторгненням в 2022 році командування почало видавати зброю на тренування, всі зрозуміли, що справа йде до війни. Тоді Мішов подав рапорт про звільнення, але не досяг успіху. І опинився в Білорусі.
Він стверджує, що не брав участь у бойових діях, ні разу не залітав на територію України, а лише перевозив на вертольоті Мі-26 різні вантажі для російської армії по території Білорусі.
Мішов запевнив, що негативно ставиться до вторгнення в Україну.
"Бути співучасником злочину я відмовляюся. Якби мене змусили воювати і посадили на бойовий вертоліт, мені б довелося у зв'язку зі своєю роботою вбивати. Я б забрав кілька десятків життів, найімовірніше, і я б цього не хотів, тому що українці мені не вороги", – підкреслив побіжний росіянин.
Звільнення військового затягнулося аж до вересня 2022 року, а коли російський диктатор Володимир Путін оголосив мобілізацію в країні-агресора – взагалі не вийшло. Він повинен був повернутися в розташування ескадрильї. Мішов перепробував безліч способів для того, щоб уникнути відправки на фронт. І нарешті зважився на втечу.
Мішов каже, що серед льотчиків окупаційної армії втрати дуже великі.
"Втрати серед льотчиків великі. Якщо порівнювати, наприклад, з Афганом, я знаю, що там 333 вертольота втратили. А у нас 10 років Афгану повторили за рік", – підсумував він.
Причому, за його словами, якщо питання з технікою ще в принципі вирішуємо, то з дефіцитом кваліфікованих пілотів впоратися буде набагато складніше – адже підготовка такого пілота, як Мішов, займає більше п'яти років і дуже дорога.
Дивіться на відео інтерв'ю Дмитра Мішова:
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден 19 травня сказав, що Вашингтон підтримує рішення країн-союзників запустити навчання пілотів Повітряних сил ЗСУ управляти західними винищувачами, в тому числі і F-16.
Журналісти NBC з'ясували, що США і союзники збираються надати Україні бойові літаки F-16.
Згідно з їх інформацією, винищувачі можуть відправити Києву не безпосередньо, а через посередників.
Президент Володимир Зеленський подякував Байдена за підтримку навчання українських пілотів і назвав рішення "історичним". Керівник Офісу президента Андрій Єрмак, у свою чергу, підтвердив створення авіаційної коаліції.
Радник міністра оборони Юрій Сак вважає, що перші винищувачі F-16 Україна може отримати вже восени. Орієнтовні терміни постачання літаків – кінець вересня – початок жовтня.
Дивіться на відео - "Винищувачі F-16 для України: хто і коли надасть перші літаки":
Читайте також: