Війна в Україні показала, що російські війська виявилися "потьомкінською армією". Вони добре виглядали на навчаннях, але не на полі бою, підкреслив американський професор, історик Фредерік Каган.
Він вважає, що складнощі, з якими зіткнулася російська армія при спробі захоплення Києва, швидше за все, будуть спостерігатися і на наступному етапі війни, на сході України, пише The New York Times.
Відзначається, що всупереч сформованій армійській організації зі суворою ієрархією і безліччю рівнів командування, яке забезпечують координоване переміщення військ, в РФ віддають перевагу батальйонно-тактичним групам по 800 осіб. Їх комплектують з підрозділів, які раніше не працювали один з одним.
Не в останню чергу на провал РФ в Україні також впливають логістичні та комунікаційні складності, з якими росіяни зіткнулася в Київській області.
Підкреслюється, що замість того, щоб дати відпочити пошарпаним частинам, перегрупуватися і переозброїтися, Кремль підштовхує своїх солдатів до подальших наступів на сході.
Армійське командування змушує свої підрозділи наступати і переходити до взяття в оточення українських військ, які знаходяться в укріплених районах Донбасу. ЗС РФ, судячи з усього, намагаються домогтися певних успіхів - зокрема, захопити всю територію Донецької та Луганської областей до 9 травня, коли на Красній площі в Москві відбудеться щорічний парад до Дня Перемоги у Другій світовій війні.
"Вони не роблять паузи, необхідної для перегрупування наявних військ, для чого знадобилася б на один-два тижні зупинитися і підготуватися до наступу, — пояснив Мейсон Кларк, аналітик Інституту з вивчення воєн. - Найімовірніше, вони спробують захопити певні території. Не думаємо, що їм вдасться взяти під контроль всю територію областей в наступні три тижні".
Незважаючи на те, що ландшафт на сході України більш відкритий, через переважно в'язкий грунт військам доведеться направити свої танки по дорогах, як це вже було в Київській області. Тобто подальші дії ЗС РФ багато в чому передбачувані, і українській армії буде простіше з ними впоратися.
Якщо поставки західного озброєння продовжаться, українська армія зможе проводити контратаки проти росіян. "Цілком можливо, що українська армія, при належному забезпеченні ресурсами, відсуне війська РФ із зайнятих позицій", - пояснив Каган.
Читати такожРФ стягує резерви: у ЗСУ назвали напрямок нового удару окупантів
В рамках указу Путіна Росія ввела війська на території окремих районів Донбасу.
У ніч на четвер, 24 лютого, Путін заявив, що прийняв рішення про проведення "спеціальної військової операції" у зв'язку з ситуацією на Донбасі.
Ракетні удари почалися по Києву, Харкову та іншим містам України.
Зеленський закликав Путіна сісти за стіл переговорів. За словами українського президента, вторгнення Росії в Україну – це насправді початок війни проти Європи.
Читайте ще: