Колишній заступник голови СБУ, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун прокоментував заяви Дональда Трампа щодо членства України в НАТО і заявив, що обраний президент США не може видати указ, що він не приймає нашу країну до НАТО, оскільки Альянс є колективним органом, який ухвалює колективні рішення. У силах Трампа лише відтермінувати "вступ України до НАТО на чотири роки".
"Це означає одне: США впродовж чотирьох років, поки Трамп ними керуватиме, не підтримуватиме вступ України до НАТО. А через чотири роки Трампа вже не буде вже при владі, також невідомо, що тоді буде з Фіцо та Орбаном", - сказав Ягун під час чату на Главреді.
При цьому, на його думку, наразі дійсно мало шансів для вступу України до НАТО в найближчі чотири роки, але вона і не вимагає негайного вступу.
"Хоча дехто справедливо зазначає: колись говорилося, що системи Patriot ніде, крім країн НАТО, не можуть бути, але виявилося, що можуть: ці системи є і на Тайвані, і в Австралії, і в Японії, і в Ізраїлі. Саме тому Україна не просить, а вимагає: якщо ви не хочете нас приймати до Альянсу, то дайте нам такі самі гарантії безпеки, які мають перелічені країни, і тоді ми, перебуваючи поза блоком НАТО, точно знатимемо, що в разі небезпеки за нас хтось заступиться", - додав Ягун.
Він нагадав, що коли Польща вела війну з фашистською Німеччиною, Британія стала першою, хто виступив на її захист. А все тому що Британія раніше підписала відповідний договір, тому король заявив: "Ми в стані війни з Німеччиною".
"Якщо ми з Британією підпишемо 100-річний договір, який зараз готується, нам буде достатньо, що британське керівництво заявить, що Велика Британія відтепер у стані війни з Росією та захищає Україну, згідно з договором. Якщо ми матимемо такі гарантії, нам більшого та не буде потрібно", - резюмував Ягун.
Дивіться відео розмови з генерал-майором запасу СБУ Віктором Ягуном:
Як повідомляв Главред, нещодавно Дональд Трамп зробив заяву про вступ України до НАТО. Новообраний президент США зазначив, що можливість вступу України до НАТО була "значною частиною проблеми для Росії протягом багатьох-багатьох років".
Після цього в МЗС виступили з важливою ініціативою. На думку міністра закордонних справ Андрія Сибіги, найкращий варіант обміну думками - пряме спілкування українського та американського президентів.
Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на заяву обраного президента США Дональда Трампа про занепокоєння Росії через можливе членство України в НАТО, закликав утриматися від поспішних висновків щодо політики Сполучених Штатів.
Політичний аналітик Олександр Палій нагадав, що ще на Бухарестському саміті 2008 року Україні було обіцяно майбутнє членство в НАТО. Цю обіцянку дав республіканець Джордж Буш-молодший.
"Як у цьому контексті Трамп діятиме далі? Жодним чином він не зможе зафіксувати неможливість вступу України до НАТО. Адже на самітах НАТО було ухвалено рішення, які підтримали держави-члени Альянсу. Трамп може розписатися лише сам за себе, пообіцявши, що за його каденції цього не станеться", - вважає Палій.
Інші новини:
Віктор Ягун - український військовий, громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України. У період з березня 2014-го по червень 2015-го року був заступником голови СБУ. Під проводом Ягуна добувалася і оприлюднювалася інформація про участь російських військ і роботу спецслужб у війні проти України на Донбасі. Учасник ООС на Донбасі.