Новий етап переговорного процесу за участю Китаю неможливий без особистої зустрічі Володимира Зеленського і Сі Цзіньпіна, заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
"Якщо Пекін хоче перейти від фази консультації до розмови, то спочатку має відбутися розмова. Я не кажу, що Сі Цзіньпін приїде до Києва, хоча це було б успіхом для української дипломатії, але якщо зустріч відбудеться в третіх країнах на полях одного з самітів, це означатиме, що сторони підходять до предметної розмови», — сказав він в інтерв'ю Главреду.
Експерт нагадав, що Китай не проявив належної участі в запобіганні війни Росії проти України, хоча і є одним з підписантів Будапештського меморандуму. Він каже, що це покладає на Пекін політичну відповідальність за його руйнування і неефективність домовленостей щодо відмови України від ядерної зброї.
"Китай своїм так званим нейтралітетом приводив до кризи україно-китайських відносин», — додав Кулик.
Віталій Кулик (22 вересня 1976, Київ) - український політичний експерт, колишній головний консультант Національного Інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО. З 1998 року і по сьогодні - директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.
Нагадаємо, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував заяву посла Китаю у Франції з приводу сумнівів у суверенітеті колишніх радянських республік, а також статусу Криму.
В ОП здивовані заявою посла КНР у Франції, адже Пекін педантично ставиться до своєї історії. Про це представник офісу президента написав у Twitter.
У Франції заявили, що приголомшені словами посла Китаю Лу Шайє, який поставив під сумнів приналежність окупованого Криму Україні.
Депутат від правлячої партії "Відродження" і голова парламентської групи дружби "Франція-Україна" Бенжамен Аддад у своєму мікроблозі в Twitter опублікував заяву французького МЗС, в якій йдеться про те, що зовнішньополітичне відомства стривожене риторикою Шайє, що засумнівався в приналежності Криму Україні і суверенітеті пострадянських держав в цілому.
Більше новин: