Ви дізнаєтеся:
Уряд України дозволив підприємствам з оновленим статусом критично важливих з 22 січня до 1 березня перебронювати співробітників через портал "Дія" без необхідності очікування 72 години. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 14 січня. Про це повідомляють на сайті Мінекономіки.
"Бронювання таких працівників здійснюватиметься в режимі реального часу. Ці зміни вирішать складнощі, що виникли через 72-годинну паузу між завершенням попереднього терміну бронювання та оформленням нового", - пояснило Мінекономіки.
Крім того, уряд дозволив у повному обсязі бронювати працівників медзакладів державної та комунальної форм власності (раніше було 50% від кількості військовозобов'язаних). Уточнюється, що йдеться про заклади громадського здоров'я, установи, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертизи, а також центри крові.
"Спрощення процедури бронювання для медзакладів є своєчасним рішенням, що враховує їхню критичну роль у підтримці життєдіяльності країни. Особливо важливим є скасування обмежень щодо обсягів бронювання для медичних працівників закладів охорони здоров'я", - наводяться в повідомленні слова заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва.
Зазначається, що серед іншого Кабмін надав Міністерству розвитку громад і територій право затверджувати перелік українських неурядових організацій, що реалізують гуманітарні проєкти коштом міжнародних партнерів.
У Мінекономіки пояснили, що для цього потрібно підготувати пакет документів відповідно до нових критеріїв, звернутися до профільного міністерства або обласної військової адміністрації та дочекатися рішення комісії з присвоєння статусу.
Якщо керівник хоче перебронювати працівників, не чекаючи 28 лютого, то необхідно:
Зі свого боку, віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров уточнив, що актуальне бронювання діє до 28 лютого 2025 року.
За його словами, алгоритм на порталі "Дія" не змінився і передбачає чотири кроки:
"Також підприємці мають оновити статус критичності до 28 лютого: подати пакет документів, що підтверджує відповідність критеріям, до відповідного державного органу", - нагадав Федоров.
Детальна інструкція доступна за посиланням.
Як повідомляв Главред, якщо підприємство втрачає статус критичного або не відповідає його критеріям, вже після 28 лютого військовозобов'язані в Україні можуть втратити бронювання. Як пояснив нардеп Олександр Федієнко, у такому разі ТЦК мають право мобілізувати таких працівників.
Також у Мінекономіки розповіли, що керівники критично важливих підприємств матимуть 72 години для поновлення бронювання після 28 лютого. Забронювати працівників можна на порталі Дія.
Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль поділився інформацією про рівень зарплат для броні від мобілізації. За словами прем'єра, вживаються заходи для підвищення зарплати в комунальних підприємствах.
Більше новин про мобілізацію:
Федоров Михайло - український підприємець і державний діяч. З 29 серпня 2019 року - віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України в уряді Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля. Ініціатор електронного сервісу державних послуг "Дія". Наймолодший міністр в історії української політики.
У минулому Народний депутат України IX скликання. Учасник списку "Forbes 30 до 30" як молодий візіонер. Радник Президента (поза штатом) з цифрового напряму. Керівник digital-напрямку передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського 2019 року.
Член Ради національної безпеки і оборони України з 19 березня 2021 року. Член Ставки Верховного Головнокомандувача України з 22 листопада 2023 року.