У Раді зробили заяву щодо демобілізації військових і назвали головний пріоритет

У Раді зробили заяву з приводу демобілізації / колаж: Главред, фото: 37-ма окрема бригада морської піхоти, УНІАН

Обговорюється ротаційний спосіб надання можливості відпочити протягом кількох місяців для військових.

Важливо:

У короткостроковій перспективі - протягом наступних півроку - рано говорити, що законопроєкт про демобілізацію з'явиться у Верховній Раді й буде ухвалено, заявив член оборонного комітету Верховної Ради, нардеп "Слуги народу" Федір Веніславський.

Як підкреслив він в ефірі на Radio NV, на закритих засіданнях із керівниками ЗСУ, Генштабу та представниками Міноборони постійно тривають обговорення початку таких необхідних для військових ротацій.

"Якраз ротаційний спосіб надання можливості відпочити протягом декількох місяців для військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях, - на сьогоднішній день - це те, що необхідно зробити", - сказав Веніславський.

Водночас, за його словами, через загострення ситуації на фронті - це стало "не настільки реалістичним, як хотілося б". Нардеп пояснив, що деякі депутати озвучили і запропонували внести певні положення щодо демобілізації та звільнення військових зі служби до законопроєкту, "який зрештою було вилучено за зверненням Кабміну".

/ Инфографика: Главред

"Це було, на мій погляд, зроблено або від нерозуміння наслідків таких заяв і таких дій, або це був якийсь свідомий злий умисел. Але під час повномасштабної війни обіцяти, що буде масове звільнення з військової служби, - це дуже не відповідає, м'яко кажучи, інтересам національної безпеки і оборони. Я не думаю, що на сьогодні у нас у найближчій перспективі є підстави очікувати закон, який би передбачав масове звільнення з військової служби військовослужбовців", - наголосив співрозмовник.

На уточнення, чи скасовується в такий спосіб, чи переноситься на невизначений термін узагалі розгляд питання щодо законопроєкту про демобілізацію, він зауважив, що необхідна зміна ситуації на фронті, а до стабілізації ворог намагається тиснути на всіх напрямках.

"І ми на цьому тлі забезпечити звільнення військовослужбовців точно не можемо. Тому я думаю, що в короткостроковій перспективі, я маю на увазі три-чотири місяці, до півроку, говорити про те, що цей законопроєкт з'явиться у Верховній Раді, ми його ухвалимо, - у мене особисто суб'єктивно такого відчуття немає. Хоча подивимося", - додав Веніславський.

Раніше в Раді розповіли, чи вирішить ВР питання демобілізації. Верховна Рада працює над цим питанням, але простого рішення в нинішніх умовах не існує, заявив Федір Веніславський.

Нагадаємо, раніше в Міноборони заговорили про демобілізацію. Передбачається, що будуть визначені умови і порядок звільнення від служби.

Нагадаємо, Главред писав, що депутати готують законопроєкт про демобілізацію обмежено придатних військових, які були мобілізовані у віці 18-25 років. Однак на закритому засіданні Міноборони і Генштабу повідомили, що темпи мобілізації для звільнення зі служби цієї категорії недостатні.

Читайте також:

Хто такий Федір Веніславський?

Фе́дір Володи́мирович Венісла́вський (нар. 16 травня 1969, Олика, Ківерцівський район, Волинська область) — викладач кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Кандидат юридичних наук, доцент. Фахівець у галузі державотворення та прав людини. Очолював Харківську громадську Люстраційну палату, пише Вікіпедія.

Представник Президента України Володимира Зеленського у Конституційному Суді України (3 червня 2019 — 12 вересня 2022). Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Новини заразКонтакти