Український журналіст Денис Казанський показав репортаж зі звільненого міста Ізюм Харківської області.
Казанський поспілкувався з місцевою мешканкою, яка розповіла про звірства окупантів, зокрема з угруповань "ЛДНР".
За словами мешканки Ізюма, особливими звірствами відзначилися не стільки росіяни, скільки бойовики з "ЛДНР". Вони грабували все, що бачили: від автомобілів до старих сковорідок і нижньої жіночої білизни.
"Вони були на кожному посту (бойовики "ЛДНР", – ред.). У нас за річкою тільки проїжджаєш 200 метрів: пост, пост, пост. І ось ці грабували, зламували гаражі. Крали велосипеди, машини, консервацію. Все, що тільки можна було вкрасти. Ходили по дворах, ногами вибивали мошонки, змушували, щоб вдень вони були відкриті, тому що: "Ми заходимо і що хочемо беремо", – розповіла жінка.
Вона додала, що окупанти били людей і ґвалтували жінок. Зокрема, бойовики виявили інваліда-ветерана АТО, якого дуже сильно побили.
"Одного (ветерана АТО, - ред.) не було вдома, так вони розстріляли весь двір, машину з гаража забрали. Крали всі: чашки, ложки, килими, труси... все забирали", – скаржиться місцева мешканка.
При цьому знущатися над жінками бойовики "ЛДНР" ходили на околиці міста, щоб не потрапляти на очі російським військовим, які "їх гнобили, за людей не рахували".
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в місті Ізюм на Харківщині, який сили оборони України звільнили від окупації Росії, виявили поховання на більш ніж 440 тіл. Тіла поховані окремо.
Поліція має намір ексгумувати тіла і провести судово-медичну експертизу. У місті може бути набагато більше жертв серед цивільного населення, ніж у Бучі Київської області.
Командир батальйону Свобода Петро Кузик 10 вересня зробив заяву про те, що війська Росії тікають з окупованого Ізюма у зв'язку з контрнаступом ЗСУ в Харківській області. Інший боєць української армії, Тарас Березовець, говорив, що військові наблизилися до встановлення контролю над містом.
Увечері того ж дня окрема повітряно-десантна Січеславська бригада опублікувала відео, як сили оборони України зайшли в Ізюм. На в'їзді відразу спорудили український блокпост. У місті з'явилася державна символіка.
11 вересня бійці батальйону "Карпатська Січ" підняли прапор України над містом Ізюм. Пізніше офіційною повідомили, що місто звільнене Збройними силами України.
Читайте також: