Військовий експерт, історик і журналіст Михайло Жирохов оцінив ситуацію щодо "зачистки" тимчасово окупованого півострова Крим від російських загарбників із повітря. За його словами, зробити будь-які висновки складно, оскільки результати попередніх ударів ЗСУ по російській армії на півострові невідомі.
Жирохов зазначив, що у росіян на окупованому півострові дуже потужна ППО.
"Частину наших ракет вони збивають і ефективність їхніх систем досить висока. До того ж у нас немає повної інформації про те, наскільки вражена будь-яка ціль. Відеозаписи місцевих та інформація Генерального штабу - це все, чим можемо оперувати. Повноцінної картини в нас немає. Ми не можемо говорити, коли закінчиться повітряна кампанія по Криму, тому що не знаємо результатів попередніх ударів", - сказав експерт в інтерв'ю Главреду.
Жирохов також відповів на запитання, чи допоможуть ракети ATACMS і Storm Shadow, а також літаки F-16 зруйнувати сухопутний коридор і укріплення росіян на окупованому півдні.
"У війні дуже важко вражати залізничні колії. Залізничний шлях, який простягається від Ростова-на-Дону до захопленого Криму, має вузьке горлечко. Я говорю про два мости, які знаходяться на Чонгарі, насамперед - залізничний. І чому залізничний міст досі не зруйнований, незрозуміло. Це має бути ціль №1", - сказав він.
Михайло Жирохов – український історик та журналіст. Народився 19 листопада 1974 року в місті Комсомольске Донецької області.
Автор близько 300 друкованих праць, які були опубліковані у виданнях України, Чехії, Сербії, РФ та інших країнах.
Спеціалізується на конфліктах на пострадянському просторі та історії авіації, пише Вікіпедія.
США дозволили Україні бити HIMARS по Росії в прикордонні Харківської області. Однак далекобійними ракетами ATACMS наносити удари по російській території, як і раніше, заборонено.
Пізніше Німеччина дозволила Україні використовувати німецьку зброю в прикордонні Харківської області.
Ізраїльський військовий експерт, журналіст Сергій Ауслендер вважає, що Сполучені Штати могли б виділити Україні близько 300 ракет ATACMS з перспективою їх застосування по території агресора Росії. Така потенційна допомога здатна суттєво посилити ЗСУ.
Інші новини: