Фахівці-енергетики дали кілька рекомендацій по тому, як правильно включати електроприлади після того, як електрика знову включається.
Через регулярні російські атаки ракетами і безпілотниками критичної інфраструктури в Україні серйозні проблеми в енергосистемі, які призвели до регулярних відключень світла. Фахівці з ресурсопостачальної організації ДТЕК дали кілька рекомендацій по тому, як правильно включати електроприлади після того, як електрика знову включається.
Всього таких порад рівно п'ять:
Якщо пропало світло після стабілізаційного відключення за графіком, то негайно потрібно відключити від електромережі всі енергоємні прилади ‒ пралки, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити.
Після того, як світло знову з'явився в будинку, ні в якому разі одночасно не потрібно включати всі вищевказані прилади. Тільки по черзі. І, включаючи кожен новий прилад, потрібно обов'язково відключити попередній.
Прилади, у яких є таймери включення, потрібно запрограмувати на роботу в період з 00.00 до 06.00.
Клієнтам, які використовують електродвигуни і насосні станції, строго рекомендується відключати їх від мережі (вона дають дуже високе навантаження відразу після запуску). Включайте їх тільки через 20-30 хвилин після появи електрики.
Комерсантам бажано категорично відмовитися від використання зовнішнього освітлення ‒ фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.
Відключення світла в Україні
Нагадавши, у столиці тривалість відключень світла може значно збільшитися. Як заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, це пов'язано з настанням холодів. За його словами, кожні 5-7 градусів зниження температури – це 10% споживання по території України в середньому. Обмеження електроспоживання в столиці з похолоданням можуть збільшитися, якщо пропускна здатність мереж, по яких електроенергія надходить до столиці, залишиться на такому ж рівні, як зараз.