З 19 лютого у Великий Британії більше не діє програма допомоги сім'ям з України (Ukraine Family Scheme). Це одна з двох програм легального в'їзду для українських біженців, які виїжджають з України через повномасштабне вторгнення країни-агресора РФ.
Як йдеться на сайті британського уряду, прийом заявок за програмою Ukraine Family Scheme припинився в понеділок о 15:00 за лондонським часом.
Програма Ukraine Family Scheme дозволяла українцям в'їжджати до Британії за умови, що у них тут живуть родичі, та вчитися, працювати і отримувати допомогу впродовж наступних трьох років.
Після завершення Ukraine Family Scheme її учасникам пропонують податися на іншу, спонсорську програму - Homes for Ukraine, в рамках якої британці приймають у себе українців в обмін на державну підтримку.
Термін дії перших віз, які видали українцям, закінчується в березні 2025-го –тобто до цього часу вони повинні знайти альтернативний варіант легального перебування у Великій Британії.
Рішення британського уряду закрити Ukraine Family Scheme раніше критикували деякі британські юристи. За їхніми словами, в деяких випадках інші схеми не працюють. Наприклад, коли мова йде про людей похилого віку або з інвалідністю, і британські спонсори не зможуть про них піклуватися.
За офіційними даними, з березня 2022 року до Британії прибули понад 200 тисяч українців, яким видали візи за схемами Ukraine Family Scheme та Homes for Ukraine.
Якщо Україна програє війну, кількість українських біженців зросте на 10 мільйонів, і Німеччина буде однією з країн їхнього призначення. Такі прогнози Німецького федерального уряду публікує газета Welt am Sonntag.
Прем'єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль повідомив, що 14 з 16 федеральних земель Німеччини домовилися про створення єдиної платіжної картки для біженців. Лише Баварія та Мекленбург - Передня Померанія планують створити власну модель
Уряд Норвегії вирішив обмежити фінансову допомогу українським біженцям, щоб уникнути надмірного навантаження на муніципалітети і зберегти високий рівень надання послуг і пільг.
Тим часом Україна і Європейський Союз ведуть переговори щодо майбутніх міграційних правил, які сприятимуть поверненню українців додому у 2025 році та підтримають економіку.
Інші новини: