Про дванадцять знаків зодіаку, напевно, чули усі. Але більшість з нас не здогадується, що часто у назвах цих знаків у мовленні "проскакують" помилки.
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму новому уроці розповів про те, як правильно називати знаки зодіаку, та описав, яких помилок ми припускаємося.
"Сьогодні поговоримо про знаки зодіаку, а саме про те, як правильно їх називати. Нагадаю, що зодіак – це сукупність 12 сузір’їв, через які пролягає річний шлях видимого руху сонця. Я зупинюся на проблемних", – зазначив мовознавець.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Чому рукавиці і рукавички – це різні речі: Авраменко приголомшив поясненням
Авраменко звернув увагу, що часто ми робимо неправильний наголос у слові "овен". Так, правильно буде робити наголос на літері "е" ("овЕн"), а не на літері "о" ("Овен"). У родовому відмінку це слово вимовляється "овнА".
"Далі йде Телець – не Тілець, адже ми бачимо зображення не тіла (з "і"), а теляти (з "е")", – звернув увагу мовознавець.
Він зазначив, що у слові Терези наголос потрібно робити на букві "и".
Також Авраменко наголосив, що правильно казати Козоріг, а не Козеріг. Адже з буквою "е" цей знак в російській мові, а в українській з "о".
"Насамкінець лише додам: хай усі знаки зодіаку прогнозують нам добробут і мир, а також дбаймо про чистоту свого мовлення", – підсумував мовознавець.
Дивіться відео з поясненням Авраменка про правильне вживання назв знаків зодіаку:
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко пояснив, чому ми неправильно пишемо "по батькові" і "будь ласка". Поширені слова, які багато людей звикли писати певним звичним чином, насправді пишуться по-іншому.
Також раніше мовознавець розповів, як правильно перекласти українською "один и тот же человек". Часто ми вживаємо словосполучення "одна й та ж сама людина", не розуміючи, що так казати неправильно.
Вас також може зацікавити: