Коротко:
Представники МВФ рекомендували Україні для збільшення надходжень до бюджету з 2026 року підвищити податки - зокрема, податок на додану вартість (ПДВ), а також перейти на прогресивну шкалу оподаткування, що передбачає вищі ставки для осіб із високими доходами. Про це повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на урядовців, долучених до дискусій МВФ та Світового банку Spring Meetings, що проводилися у Вашингтоні.
Однією з ключових тем було збільшення самодостатності України у фінансуванні держбюджету на 2026 рік.
"Предметна розмова між українськими урядовцями та представниками МВФ стосувалася мобілізації додаткових внутрішніх надходжень до бюджету-2026. Зокрема йшлося про можливе підвищення ПДВ", - ідеться в матеріалі.
Серед потенційних ініціатив для більшого наповнення бюджету наступного року у Вашингтоні обговорювали і перехід на прогресивну шкалу ПДФО, стверджують двоє співрозмовників. Цей підхід передбачає більш високі ставки податку для осіб з високими доходами. Також побіжно згадувався "податок на розкіш", але набагато більше говорили про детінізацію економіки, підкреслив співрозмовник видання.
При цьому жодної конкретики про те, коли і як можуть бути змінені ставки згаданих вище податків, під час зустрічей не йшлося, фіскальні заходи обговорювалися на рівні ідей.
Зазначається, що прогресивна шкала ПДФО та реформа спрощеної системи - позиції, які зазначені в Національній стратегії доходів до 2030 року, яку уряд затвердив наприкінці 2023 року.
Міжнародний валютний фонд поліпшив прогноз курсу долара до гривні до 2030 року. Згідно з прогнозом, долар коштуватиме 50 гривень тільки у 2029 році.
Війна в Україні може закінчитися у 2025 році. Після цього почнеться зростання ВВП і падатиме рівень безробіття. Такий прогноз зробили в Міжнародному валютному фонді.
У 2024 році Рада МВФ завершила п'ятий огляд програми розширеного фінансування (EFF) для України, що дало змогу виділити приблизно 1,1 мільярда доларів для України.
Вам може бути цікаво:
Міжнародний валютний фонд (англ. International Monetary Fund, IMF) - спеціалізована установа і найбільша фінансова організація світу. МВФ може давати кредити будь-якій зі своїх країн-членів, яка відчуває брак іноземної валюти для покриття короткострокових фінансових зобов'язань, повідомляє "Вікіпедія".