В Україні щороку вимоги до стажу, достатньому для виходу на пенсію, посилюються на дюжину місяців. У 2023-му, наприклад, для виходу на пенсію 60-річній людині потрібно буде мати 30 років стажу. Як говорить старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко в коментарі "Обозрєватєль", до 2028 року норма стажу становитиме вже 35 років.
За словами вченої, критичним стане 2025 рік, починаючи з якого більшість українців не зможе вийти на пенсію вчасно.
Раніше аналітики Пенсійного фонду стверджували, що навіть за умови зміни вимог до стажу близько 55% українців все одно зможуть вийти на пенсію в 60 років. Але ці оцінки були складені ще до пандемії COVID-19 та повномасштабної війни. Тільки з початком повномасштабної війни (і за попередніми підрахунками) близько 3 млн українців перестали платити єдиний соціальний внесок. І, отже, їм не зараховується стаж.
Як каже Ткаченко, якщо ситуацію не змінити і вимоги до стажу не знизити, то при формально діючому пенсійному віці в 60 років українці будуть змушені працювати мінімум до 63 або навіть до 65 років. Інакше, всі хто не виконає вимоги по стажу, не зможуть вчасно отримати пенсію.
Нагадаємо, раніше представники Пенсійного фонду розповіли, що після досягнення пенсійного віку пенсія українцям призначається навіть у тому випадку, якщо люди були змушені покинути Україну через російсько-українську війну.
Трохи пізніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила - до кінця воєнного стану в Україні автоматично продовжать виплату всіх допомог - і соціальних допомог, і субсидій.
Як каже чиновниця, в цей час в Україні соцдопомогу в різних розмірах отримують приблизно 6 мільйонів людей. Ще близько 11 мільйонів осіб, згідно з даними Пенсійного фонду, отримують пенсії.
Інші новини про пенсії: