Коротко:
Після відмови російського диктатора Володимира Путіна встановити режим тиші на фронті лідери Європейського союзу та Британії шукають способи завдати "карколомного удару" по російській економіці. Один із варіантів тиску на Кремль - повне торговельне ембарго або тарифи на російський експорт.
Як пише Politico, країни ЄС надихнулися пропозицією американського сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який запропонував накласти 500% санкції проти російського експорту.
Попри те, що Грем навряд чи отримає підтримку з боку глави Білого дому Дональда Трампа в питанні санкцій проти Росії, прихильники України можуть просунути власний "мегапакет" без участі США.
Politico додає, що сьогодні, 16 травня, країни ЄС та їхні сусіди, серед яких Україна і Британія, збирають в Албанії на шостий саміт Європейської політичної спільноти (ЄПС).
ЄПС - це створена 2022 року платформа для політичного та стратегічного діалогу щодо майбутнього Європи. Ініціатива виникла після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Перше засідання ЄПС відбулося в жовтні 2022 року в Празі, де зібралися представники 44 європейських країн, а також голови Європейської Ради та Європейської Комісії.
США і Європа готові ввести жорсткі санкції проти Росії, якщо вона відмовиться від перемир'я з Україною. Спецпосланець президента США в Україні Кіт Келлог повідомив, що в Конгресі вже розроблено законопроєкт про нові обмеження, підтриманий понад 70 сенаторами. Санкції можуть торкнутися Центрального банку РФ і "тіньового флоту", який транспортує російську нафту через Балтійське море.
Як писав Главред, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що новий санкційний пакет проти Росії вже готовий і може бути прийнятий Радою Євросоюзу під час засідання в Брюсселі 20 травня.
14 травня стало відомо, що посли Європейського Союзу погодили 17-й пакет санкцій проти Росії, спрямований на подальший тиск на Кремль через агресію в Україні. Нові санкції спрямовані на "тіньовий флот" і російські компанії.
На початку травня республіканець Ліндсі Грем заявив, що 72 його колеги підтримають законопроєкт, який запровадить "нищівні" нові санкції проти Росії та тарифи для країн, що купують у неї нафту, газ та інші ключові товари, якщо Володимир Путін не почне серйозних перемовин про припинення війни в Україні.
Інші новини: