Позиція Німеччини та Франції під час війни Росії проти України продиктована серйозним страхом держав перед Володимиром Путіним і Москвою. Страх певною мірою успадковано від пам'яті про СРСР і паралізує волю і свідомість суттєвої частини політичних еліт Європи. Однак Берлін вже, принаймні, на рівні риторики показує зміну свого ставлення до кремлівського режиму. Про це заявив старший науковий співробітник Центру політики безпеки у Вашингтоні Андрій Ілларіонов.
У чаті на Главреді у відповідь на питання про те, чому Франція і Німеччина бояться Путіна і "плазують" перед Росією, він сказав, що Берлін та Париж відчувають "тваринний страх" перед російською державою і Путіним. Почасти подібна боязнь йде від пам'яті про СРСР. Страх сковує волю і свідомість суттєвої частини європейських політичних еліт.
Читати такожДопоки армія України не розгромить війська РФ, Путін навряд чи опиниться у в'язниці або Гаазі - Ілларіонов"Це страх, вони відчувають тваринний страх перед Путіним і Росією. Певною мірою цей страх успадковано від пам'яті про Радянський Союз. Він паралізує волю і свідомість значної частини європейських політичних еліт", - сказав Ілларіонов.
Також він додав, що наразі вже спостерігаються зміни в політиці Німеччини. Сьогодні Берлін починає показувати інше ставлення до злочинної поведінки режиму Путіна.
"При цьому слід зазначити, що у Німеччині в особі нинішнього канцлера ми спостерігаємо помітний відхід від політики Ангели Меркель. І сьогоднішня Німеччина вже точно на словах (і поступово на ділі) починає демонструвати інше ставлення до кримінальної поведінки путінського режиму", - підкреслив Андрій Ілларіонов.
Російський економіст Андрій Ілларіонов раніше розповів про те, що якщо ЗСУ вдасться здобути перемогу над військами РФ на полі бою, становище України у світі суттєво зміниться. Такі організації, як НАТО, самі прагнутимуть до співпраці з Києвом. Українська держава отримає такий світовий вплив, про який ніхто і ніколи не мріяв.
Ілларіонов вважає, що якщо розглядати війну Росії проти України в контексті тривалого протистояння, починаючи зі спроби окупації Тузли у 2003 році і епізодів військових дій різної інтенсивності, можна прийти до висновку, згідно з яким у Києва є шанси на повернення захоплених Криму та Донбасу.
Крім того, на думку Іларіонова, війна в Україні не припиниться в найближчі тижні. Навіть якщо українській армії вдасться відбити наступ окупантів у Харківській та Запорізькій областях, бойові дії не закінчаться. Не виключено, що буде новий наступ з боку РФ.
Главред рекомендує: