Сьогодні російський диктатор Володимир Путін прибув до Пекіна на зустріч з главою КНР Сі Цзіньпіном та вже устиг побачитися з угорським прем'єром Віктором Орбаном - палким прихильником кремлівського режиму.
Візит до КНР Путін анонсував ще 20 вересня. Раніше від закордонних поїздок кремлівський диктатор утримувався через виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на його арешт.
Тоді президент країни-агресорки стверджував, що йтиметься, з-поміж іншого, про реалізацію "спільного євроазійського простору", у чому нібито зацікавлена Росія.
Зокрема, Кремль запланував виступ Путіна у рамках форуму "Один пояс - один шлях". Очікується, що 18 жовтня відбудуться і двоетапні переговори з Сі, в тому числі "тет-а-тет".
Тим часом російські федеральні телеканали 17 жовтня поширили відео, у якому Сі тисне руку Путіну.
Сі зустрів Путіна - дивіться відео:
До Китаю на форум "Пояс і шлях" прибув й угорський прем'єр Віктор Орбан. Reuters повідомляє, що обидва автократи вже зустрілися в урядовому гостьовому будинку.
Орбан сказав, що Угорщина "ніколи не хотіла протистояти Росії та намагається врятувати двосторонні контакти". Путін у відповідь висловив задоволення тим, що "відносини з багатьма європейськими країнами зберігаються та розвиваються" і що "однією з таких країн є Угорщина".
Орбан та Путін, за словами представника угорського прем'єра, обговорювали постачання газу та нафти, а також питання ядерної енергетики (Росатом будує в Угорщині АЕС за контрактом 2014 року, укладеним, як наголошує агентство, "без проведення тендеру").
Крім того, Орбан у розмові з Путіним підкреслив, що для Європи, включаючи Угорщину, дуже важливо покласти край санкціям щодо Росії та "бойовим діям в Україні", а також зупинити потік біженців.
ЗМІ неодноразово писали, що Пекін забезпечує окупантів амуніцією та дронами. Понад те, на думку окремих експертів, "руками" Кім Чен Ина КНР також передає Росії артснаряди й РСЗВ.
Під обгорткою "примирювача" Пекін презентував план з мирного врегулювання, який зміцнив би становище окупантів в Україні й заморозив би бойові дії. Пропозиції Китаю Київ відкинув.
Водночас Віктор Орбан та його уряд не приховують своєї лояльності до кремлівського режиму. З початку повномасштабного вторгнення Будапешт обмежувався сухими безадресними заявами, а невдовзі перейшов до лобіювання інтересів Росії у Євросоюзі. Зокрема, угорські чиновники неодноразово закликали скасувати проти РФ санкції або втручалися у формування санкційних списків.
Крім того, уряд Орбана натякав на територіальні претензії до України, пояснюючи це "утисками угорської нацменшини" на Закарпатті, й перешкоджав ухваленню Євросоюзом пакетів фінансової допомоги Україні. Угорщина виступає проти вступу Києва до ЄС та НАТО.